Definice Magie

5. ledna 2016 v 1:01 | Hetmé |  Magie
Užitečné informace o Magii
  1. Magie je vědou, kterou lidstvo zná již od počátku všech svých věků
  2. Z určitého úhlu pohledu lze na magii pohlížet i jako na jistý druh umění (někteří říkají, že je to "umění bohů")
  3. Mezi první kroky ve výcviku se řadí introspekce (nebo-li sebepoznání) a další jsou cvičit (dynamizovat) svou vůli, ovládat (kontrolovat) své myšlenky, cvičit schopnost imaginace (představivost) a naučit se ovládat živly (přestože jsou živly důležitou součástí magie, ne vždy se s živly pracuje přímo)
  4. Oheň, voda, země a vzduch se však v magii chápou podstatně odlišně než jak tomu rozumí člověk nezabývající se tématem skutečné magie
Pod označením magie se rozumí mnoho různých věcí, například: triky, praktiky, filozofie přírody nebo také posvátná věda. Slovo magie znamená mocný, veliký a značí sílu.
"Celé tajemství pravé magie spočívá v zákonech božského sblížení. Čím více se člověk asimiluje s božstvím, tím působivější se stává jeho síla, tím nepochopitelnější jeho bytí. Toto sblížení spočívá ve sjednocení vůle s poznáním nebo tepla se světlem, lásky s pravdou. Kde toto sjednocení není, nemůže být pravá moudrost, člověk může poznávat, může mít světlo, avšak jestliže světlo nepřejde v teplo, tj. poznání ve vůli, pak toto světlo brzy opět zhasíná." - Karl von Eckartshaursen
Slovem Magie, označujeme vědu, která plyne z duchovního sebepoznání božského člověka. Praktická magie spočívá v umění využít duchovní sílu a užít jí k určitým účelům. Magie pochází ze slova maguš, které označovalo kněze, obětníka a byli jím později nazýváni zoroastriánští hvězdopravci v Médii. Řecký výraz "mageia" (magie) je odvozen právě z tohoto perského termínu, vykonavatel magie je nazýván jako: Kouzelník, Mág nebo Čaroděj.
Hezký den,
Hetmé
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama