Březen 2016

Slepota

31. března 2016 v 16:20 | Hetmé |  Deníček
Myslím, že je tento týden velmi hezké téma. Jedno z mála témat které mi opravdu mluví z duše a tak místo článku, který jsem měla v plánu, raději napíšu něco jiného, doufám, že to bude stejně zajímavé. Třeba se najde i nějaký ten čtenář. Myslím, že to bude něco mezi úvahou a zkušenostmi, které jsem získala v minulých letech. Přeji hezké čtení!

Už několik let studuji na škole, kde máme různé druhy postižení, mezi nimi hlavně nevidomé. Opravdu jsem ráda, že studuji tam kde studuji. Pro mě je každý den obohacení a vždycky se naučím něco nového, nebo alespoň získám nové pohledy na určité věci. Studuji na škole pro nevidomé.

Učila jsem se s nimi fungovat a poznávat jejich svět. Bylo to něco nového a neprozkoumaného. Učila jsem se s těmito lidmi vycházet a pomáhat jim. Stát se součástí této komunity. Je to přínos pro každého, dost často stojí při sobě a ještě když mají stejný koníček, který je všechny spojuje, je to něco krásného a moc často se to v dnešní době nevidí.

Slepota bych řekla je i nemoc dnešních lidí. Nemyslím tím nevidomé, ale normální lidi. V dnešní době lidí vůbec nepřemýšlí, a papouškují co jim média navykládají. Mají jednu cestu po které se vydali, je to ta jednodušší cesta, na které nemusí nic dělat, jen jít společně ve stádu dalších nepřemýšlejících lidí, kterých mají kolem sebe habaděj. Je to nemoc dnešní doby. Lidé nemají potřebu hledat pravdu, myslí si, že média jim tu pravdu poskytují. Ale opak je pravdou.

Média jsou zde k ovládání masy lidí, aby si mysleli, že jejich prostřednictvím příjdou k informacím, které se alespoň z poloviny zakládají na pravdě. A jejich verzi, pak lidé šíří ve svém okolí, aniž by si našli i jinou verzi příběhu, který je jim podáván a z toho si pak udělali vlastní obrázek. Je lehčí, brát co je a nehledat pravdu.

Řekla bych, že v dnešní době není zas až tak strašné být nevidomý, ale co je podle mě opravdu smutné, být součástí masy lidí nekoukajících kolem sebe a nehledajích pravdu v dnešním moderním světě lží a ovládání.
Přeji Vám hezký den Hetmé

Velký Pátek

25. března 2016 v 20:53 | Hetmé |  Deníček
Dnes na Velký pátek, si křesťanský svět připomíná ukřižování Ježíše Krista. Velikonoce jsou pro křesťanský svět, druhý největší svátek. Já nejsem věřící, ale mám k těmto lidem obdiv. Často chodím do kostela si jen tak poslechnout kázání. Většinou mě obohatí a já mám pak nad čím přemýšlet.
Neznám ale moc lidí v mém věku (22) co chodí jen tak do kostela na mši si poslechnout kázání. Měla jsem štěstí vyrůstala jsem sice v nevěřící rodině, ale chodila jsem na katolickou školu, takže nějaké povědomí jsem o křesťanské víře měla už jako malá. V té době jsem sice nechápala, kdo Ješíš Kristus je, a jakou roli má pro křesťanský svět. Bůh pro mě neznamenal Otce, ale Vesmír ( což je i teď )
Nedokázala jsem si představit, že existuje někdo jako Bůh otec, který shlíží na své ovečky, které seslal na Zem a vdechl jim život, a že vše co dělají, dělají jen pro něj, aby dosáhly vykoupení, které je na konci jejich životní cesty čeká. Alespoň takhle jsem to jako malá chápala a vždy, když mi bylo něco nejasné a chtěla jsem se zeptat, byl mi neustále dokola říkán příběh o ukřižování Ježíše Krista.
Nakonec jsem vzdala snahu pochopit nějakou hloubku toho příběhu, byl pro mě cizí, a pán který mě měl spasit také. Postupem času jsem zjistila, že křesťanská víra mě nenaplňuje proto musím hledat dál. Mám ráda příběh, proč vllastně slavíme Velikonoce, že je to z mrtvích vstání Ježíše Krista. Myslím, že vůbec příběh samotný o Ježíši má v sobě neskonalou hloubku, i pro mě jako pro nevěřící.
V dnešní době, podle mě už Velikonoce postupně ztrácejí své kouzlo. Neužíváme si přípravy na ně. Když člověk koukne do kalendáře: " to už jsou zase Velikonoce? " "Koukám, že vajíčka za mě nikdo nenamaluje, zase to budu dělat sama. " " Koupíš mi pomlázku? Dneska to fakt nestíhám. " To je jen malý příklad našich starostí.
Kam se poděla radost z jara a koledování? Většinou Velikonoce bereme jako příležitost pozdravit známé, na které přes rok ani nevzpomeneme a nebo si nejsme schopni najít čas, se s nimi na chvíli zastavit. Je tohle správné? Velikonoce které slavíme dnes už ztrácejí kouzlo, které měly. Myslím, že my nevěřící, bychom se mohli zamyslet nad tím, co pro nás Velikonoce vlastně znamenají a pokusit se najít v sobě tu dětskou radost z vykoledovaných vajíček.
Hezké Velikonoce
HetméJména Andělů od C

25. března 2016 v 4:44 | Hetmé |  Andělé
Cabriel - anděl s panstvím nad znamením Vodnáře. On je jedním z šesti andělů dlících nad čtyřmi částmi nebes
Cadmiel - anděl zajištující dosažení lidských osudů
Cafiel - padlý anděl, způsobuje bouřku
Cahetel - jeden z 8 seraphimů, zvetšuje a zlepšuje plodiny, jeden z 72 andělů uchovávajících jméno boží. S ním koresponduje anděl Asicat
Calliel - jeden z trůnů sloužící ve druhých nebesech, má přinést okamžitou pomoc během protivenství
Caluel - anděl středy. Spolu s Callielem má přinést okamžitou pomoc během protivenství.
Camael (Kemuel) (Kamael) - anděl z řady sil, personifikace božské spravedlnosti, anděl krásy, radosti, štěstí a síly v mezilidských vztazích
Cambiel - vládce znamení Vodnáře a anděl deváté hodiny. Anděl pro pro zvýšení inteligence
Cambill - anděl osmé hodiny noci
Capabile - jeden ze tří andělských poslů Slunce
Caphriel (silný anděl) - šéf vládce sedmého dne, on je vyvolaný při zaklínání planety Saturn
Caracasa - anděl jara spolu s Corem, Amatielem a Comissorosem
Cassiel - vládce soboty. Anděl osamělosti a slz
Castiel - anděl čtvrtku
Cathetel - tento anděl strážný zahrady zvyšuje růst plodů a udržuje je zdravé. Cathetel inspiruje lidskou rasu v milování všech bytostí přírody.
Cedr - anděl řídící jih
Chabalym - seraph nebo cherubín vyvolaný v kabalistickém magickém obřadu
Chaioth - dává představivost a fantazii
Chaldkydri - archanděl paprsků Slunce, uprostřed mezi cherubem a seraphem. Mají 12 křídel
Chamuel - tento anděl podporuje snášenlivost v lidském srdci
Chamyel - jeden z 15 trůnů
Charbiel - anděl společného osudu
Charman - anděl jedenácté hodiny noci
Charms - anděl deváté hodiny dne
Charoum - anděl předsedající směru sever. My obrátíme se na Charoum pro schopnost ocenit mlčení a držení tajemství. Zajišťuje zemi před nadbytkem deště, záplavy a vichřice
Chasan - anděl vzduchu
Chaschmalim - anděl brilantních myšlenek a vynálezů
Chasmali - učit hypnotickému svádění
Chassan - dává síla a kontrola
Chassiel - jeden z duchů Slunce
Chaylon - seraph nebo cherub vyvolaný v obřadu magie
Chayo - trůn vyvolaný v magických zaklínáních. Jeden z 15 andělů uvedených v šesté a sedmé knize Mojžíšově
Chayyiel - šéf svatých
Cheratiel - anděl šesté hodiny noci
Cheriour (strašný anděl) - On potrestá zločin a stíhá kriminálníky
Chermes - anděl deváté hodiny noci
Chismael - duch planety Jupiter
Chockmahel - tvoří námluvy k dalšímu sexu
Chosniel - anděl vyvolaný pro udělení dobré paměti a otevřeného srdce
Colopatiron - anděl svobody nebo nezávislosti. Jakéhokoliv druhu: ekonomický, tvořivý, duchovní nebo psychologický
Comato(s) - vyvolaný anděl
Commissoros - jeden z čtyř andělů jara
Corabael - pondělní anděl dlící v prvních nebesích, vyvolaný ze Západu
Corat - páteční anděl vzduchu, vyvolaný z Východu, bydlící v třetích nebesích
Cruciel - anděl třetí hodiny noci
Cupra - zosobnění světlaAstrální cestování trochu do hloubky

22. března 2016 v 4:44 | Hetmé |  Astrální Cestování
Ahoj, chtěla bych napsat trochu více k tématu astrální cestování, když jsem procházela internet a některé blogy, našla jsem tam nějaké rady, ale když jsem je vyzkoušela, to čeho se snažím docílit mi stále uniká. Doufám, že se mi podaří objevit ještě nějaké jiné způsoby, jak astrálně cestovat. V současné době na tom pracuji. Až budu mít nějaké poznatky, tak vám je sem napíšu.
Na začátek alespoň shrnu co o astrálním cestování říká internet. Jsou totiž dva druhy AC ( astrálního cestování)
OBE a OOBE je zkratka z angličtiny Out Of Body Experience což v překladu znamená Zážitek mimo tělo. Když člověk prožívá tento stav, obvykle se odehrává v reálném čase, ale ze své zkušenosti mohu říct, že to tak být nemusí.
Stává se mi, že se ocitám v minulosti a to velmi často. Výjimka potvrzuje pravidlo. V současnoti, je na trhhu pár knížek o AC, uvažovala jsem, že si nějakou pořídím, ale vždycky když jsem na nějakou narazila, a přečetla si o čem je, zase jsem jí vrátila s tím, že si raději počkám, až výjde něco, co mi pomůže se v tom orientovat.
Jednu dobrou knížku jsem četla, je to knížka magie, ze které budu čerpat na další články. AC tam bylo popsané docela hezky, ale člověk si musel pomoci magií, což se mi zatím nechce a raději bych to vyzkoušela přírodní cestou, aby se má mysl dala do pohybu sama a já tomu nemusela pomáhat magií. Možná mi ale nic jiného zatím nezbývá. Jen co zjistím něco nového, napíši sem své poznatky.

Přeji hezký den,

Hetmé
Definice Svobodného Zednářství

18. března 2016 v 10:52 | Hetmé |  Svobodné Zednářství
Svobodné zednářství je zasvěcovací řád založený na bratrských vztazích svých členů. Cílem jeho činnosti je morální a intelektuální zdokonalení lidstva prostřednictvím aktivní práce členů na rozvoji své osobnosti. Samo o sobě není žádnou doktrínou, žádným učením nebo filozofickým směrem, které by své adepty vzdělávalo formou definic a pouček. Jeho úkolem je naučit zednáře nalézt si svůj vlastní názor, vybudovat si svoji vlastní životní filozofii, která se může odlišovat ode všech existujících "filozofií". Za tímto účelem vede svobodné zednářství své členy tak, aby pracovali sami na sobě, aby se z vlastní iniciativy snažili hledat a nalézat.
Svobodné zednářství jako celek je tzv. řádem. Slovo řád je převzato z historických církevních, zejména rytířských řádů. I přes toto označení není svobodné zednářství organizováno společným životem v uzavřené komunitě a od bratří se nepožaduje čistota nebo chudoba, jako tomu bylo v řádech církevních.

Svobodní zednáři se sdružují do tzv. lóží. Lóže (všeobecně též dílny) jsou základní zednářské jednotky, které se pravidelně scházejí k rituálním pracím v uzavřených chrámech. Mají svoji vnitřní samosprávu a vůči svým členům-svobodným zednářům uplatňují kázeňskou pravomoc. V rámci řádu jsou dílny samosprávnými autonomními subjekty.
Organizace, které zastřešují větší počet lóží, se všeobecně nazývají zednářské mocnosti. Rozlišujeme dva základní typy zednářských mocností: obedience a jurisdikce.

Obedience (též velkolóže nebo velelóže) sdružují lóže pracující v prvních třech stupních svobodného zednářství, kterým se obecně říká stupně symbolické nebo též modré. V názvu mají zpravidla slova Velká lóže nebo Velký orient. V čele obediencí stojí výkonná rada složená ze zástupců lóží, které předsedá hodnostář, jehož titul nejčastěji zní velký mistr (velmistr).
Jurisdikce sdružují dílny pracující v tzv. vyšších stupních zasvěcení, tj. lóže vyššího než třetího stupně. Jsou přímo spojeny s ritem

Řádový život svobodných zednářů je určen především pravidelnou účastí na lóžových sezeních zvaných práce podle dosaženého stupně zasvěcení, eventuálně hodnostmi na úrovni obedience či jurisdikce.