Velký Pátek

25. března 2016 v 20:53 | Hetmé |  Deníček
Dnes na Velký pátek, si křesťanský svět připomíná ukřižování Ježíše Krista. Velikonoce jsou pro křesťanský svět, druhý největší svátek. Já nejsem věřící, ale mám k těmto lidem obdiv. Často chodím do kostela si jen tak poslechnout kázání. Většinou mě obohatí a já mám pak nad čím přemýšlet.
Neznám ale moc lidí v mém věku (22) co chodí jen tak do kostela na mši si poslechnout kázání. Měla jsem štěstí vyrůstala jsem sice v nevěřící rodině, ale chodila jsem na katolickou školu, takže nějaké povědomí jsem o křesťanské víře měla už jako malá. V té době jsem sice nechápala, kdo Ješíš Kristus je, a jakou roli má pro křesťanský svět. Bůh pro mě neznamenal Otce, ale Vesmír ( což je i teď )
Nedokázala jsem si představit, že existuje někdo jako Bůh otec, který shlíží na své ovečky, které seslal na Zem a vdechl jim život, a že vše co dělají, dělají jen pro něj, aby dosáhly vykoupení, které je na konci jejich životní cesty čeká. Alespoň takhle jsem to jako malá chápala a vždy, když mi bylo něco nejasné a chtěla jsem se zeptat, byl mi neustále dokola říkán příběh o ukřižování Ježíše Krista.
Nakonec jsem vzdala snahu pochopit nějakou hloubku toho příběhu, byl pro mě cizí, a pán který mě měl spasit také. Postupem času jsem zjistila, že křesťanská víra mě nenaplňuje proto musím hledat dál. Mám ráda příběh, proč vllastně slavíme Velikonoce, že je to z mrtvích vstání Ježíše Krista. Myslím, že vůbec příběh samotný o Ježíši má v sobě neskonalou hloubku, i pro mě jako pro nevěřící.
V dnešní době, podle mě už Velikonoce postupně ztrácejí své kouzlo. Neužíváme si přípravy na ně. Když člověk koukne do kalendáře: " to už jsou zase Velikonoce? " "Koukám, že vajíčka za mě nikdo nenamaluje, zase to budu dělat sama. " " Koupíš mi pomlázku? Dneska to fakt nestíhám. " To je jen malý příklad našich starostí.
Kam se poděla radost z jara a koledování? Většinou Velikonoce bereme jako příležitost pozdravit známé, na které přes rok ani nevzpomeneme a nebo si nejsme schopni najít čas, se s nimi na chvíli zastavit. Je tohle správné? Velikonoce které slavíme dnes už ztrácejí kouzlo, které měly. Myslím, že my nevěřící, bychom se mohli zamyslet nad tím, co pro nás Velikonoce vlastně znamenají a pokusit se najít v sobě tu dětskou radost z vykoledovaných vajíček.
Hezké Velikonoce
Hetmé


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama