Je krásné se na chvíli zastavit

21. dubna 2016 v 16:19 | Hetmé

Dnes mám dlouho školu, tak jsem si řekla, že se půjdu projít na chvilku ven. Šla jsem ještě s kamarádkou na Kampu. Lehla jsem si do trávy a pozorovala lidi kolem sebe. Hlavně si užívala té přírody která se už probudila. Když jsem ležela v trávě a jen tak koukala do nebe, na plující mraky a říkala si, že bych zase mohla napsat nějaký nový článek.

I když zatím můj blog nikdo nečte, ale pevně věřím, že se třeba někdy najdou někací čtenáři, že napíšu nějaký zajímavý článek. Teď na něčem pracuji, ale zatím není hotový. Přemýšlím, že ho teď o víkendu dopíši a dám ho sem asi příští týden. Bude to úvaha na téma uprchlíci. V dnešní době se lidé nebaví o ničem jiném, je to zprofanované téma, tak jsem si řekla, že na to také napíšu nějaký krátký článek. Nebude to sice moc pozitivní, ale uvidíme.

Myslím, že na lidi má vliv i počasí, když se podíváte kolem sebe, jen když jdete po ulici, už neuvidíte moc zamračených lidí, najdou se i ti, kteří si užívají jara a jdou se projít ven, ať už sami nebo s někým, nebo jdou jen tak vyvenčit svého mazlíčka. I na zvířatech je to poznat, jak jsou šťastní, že je páníček vzal ven, pejsci si povětšinou užívají procházky a chvilky, kdy mohou zkoumat a jen tak si venku pobíhat. Když si člověk sedne do trávy na chvilku zapomene na veškeré problémy a jen pozoruje dění kolem sebe. Má to v sobě určitou krásu. Kdybych mohla, tak to dělám každý den. Dokonce jsem v parku potkala i svatbu.

Člověk se musí umět zastavit a když to udělá a všímá si maličkostí kolem sebe, tak mu příjde kolik krásy vlastně kolem sebe má a jak bohatý vlastně je. Člověk nemusí mít nutně peníze aby se cítil bohatý, mě třeba stačí takhle malé zážitky a vím, že na ně budu vzpomínat vždycky, když mi bude nejhůře.

V tom je krása toho, že se umíme zastavit a užívat si dané chvíle, na kterou později třeba zapomeneme, protože příjdou jiné a hezčí a nebo v našich myslích zůstane a bude tu, když nám nebude nejlépe a budeme si chtít zavzpomínat na něco, co nám vykouzlý úsměv.

Proto je nutné občas zastavit a vychutnávat si krásu kterou máme kolem nás.
Přeji hezký den Hetmé 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama