Srpen 2016

Já a Knihy

28. srpna 2016 v 19:00 | Hetmé |  Deníček

Ahojky, dnes když jsem ležela na zahradě u bazénu a četla si knížku, tak mi hlavou proběhl nápad na novou rubriku. Chtěla bych udělat něco, jako recenze na knížky, které mě zaujaly, byly něčím zajímavé a ráda bych se o to s vámi podělila.

Zatím mám v hlavě pouhý nástin. Chtěla bych každý měsíc udělat článek- recenzi na knihu co jsem četla. Já jsem totiž veliký milovník literatury a moc ráda čtu. Když nemám po ruce knížku, jsem z toho nesvá. Byly léta, kdy jsem přečetla tři knížky do měsíce. Teď jsem ráda, že dočtu jednu, ale když mám rozečtené tři najednou, tak se nesmím divit :)

Musím říci, že mi knihy přirostly k srdci a jsem na nich už tak trochu závislá. I když studuji a mám školy a tréninku nad hlavu, vždycky si najdu chvilku si zalést někam sama s knihou a užívat si tu atmosféru, jenom já, kniha a její příběh. Vždy si u toho odpočinu a na chvíli přestanu myslet na to, co mě ještě čeká, kolik jsem toho neudělala. Mám pak takovou malou chvilku pro sebe. Dobiji si energii a můžu vyrazit zase zpět do toho našeho spěchajícího světa, trochu s klidnou hlavou. Máte to také tak ?

Hlavně ráda chodím do knihkupectví a antikvariátů. Za knížky jsem schopná utratit nehorázné peníze. Ale přiznejme si, pořád lepší knížky, než cigarety :D Když vezmu v krámě knihu do ruky, užívám si když je úplně nová a ještě voní, nebo když jsem v antikvariázu a z knihy na mě dýchá stáří. Už jen proto tam ráda chodím.

Když si přinesu knihu z antikvariátu, vždy přemýšlím, kolik už toho má za sebou a kolika rukama čtenářů už prošla. Ráda koukám na zažloutlé, občas ohlé stránky, a říkám si, jestli se mi někdy poštěstí držet v ruce nějaký literátní skvost.
Při výběru žánru jsem docela náročná a nečtu ledacos. Můj idol je Wolfgang Amadeus Mozart, takže knížek s touto tématikou mám přečtených dost. Ale když se mi naskytne cesta do antikvariátu, vždy zabrousím očkem jestli tam nějaká publikace, kterou jsem ještě nečetla není.

Jinak mám ráda naučnou literaturu, jak víte tak se zajímám o Svobodné zednářství, takže knížek o tom, mám také docela dost, ale je jich ještě hodně, co bych si chtěla přečíst. Dále jsou u mě na polici knihy s tématem o templářských rytířích. O ty jsem se začala zajímat teprve minulý rok, takže jich tam moc není, ale doufám, že přibudou. Mám ráda literaturu spíše naučnou nebo historickou.

Na co si opravdu nepotrpím, jsou knížky které už od názvu vypadají, že to bude o ničem a když přelítnu očima obsah, jen mě to utvrdí. Nemám ráda typicky ženskou literaturu. Z toho mi vstávají vlasy hrůzou a vždy se od těchto regálů držím co nejdál.

Pro mě je důležité, abych si z té knihy něco odnesla a ne četla 300 stránek plných kravin a žvástů o ničem. Jak to máte vy? Co rádi čtete? Pochlubte se!

Hezký den, Hetmé
Archandělé a dny v týdnu

27. srpna 2016 v 4:44 | Hetmé |  Andělé

Den ve kterém přicházíme na svět, hodně napoví o tom, jací jsme. Každý den v týdnu náleží jinému andělovi, jenž v něm vládne a tak i působí na všechny osoby v tomto dni zrozené. Nejvyšší archandělé jsou Gabriel, Uriel, Michael, Zadjiel, Anael, Samael a Rafael. Každý anděl je ochráncem jednoho dne v týdnu. Svým zrozencům usnadňuje nelehkou cestu životem.

Podívejte se podle dne, ve kterém jste se narodili, který anděl nad Vámi rozprostírá svá křídla a chráni vás.


Vládce pondělí je Gabriel:
Anděl dobrých zpráv. Osoby narozené pod jeho křídly jsou půvabné, laskavé i přizpůsobivé. Činnostem, které vykonávají, věnují veškeré úsilí a nadšení. Jsou to lidé šetrní, s potřebou mít vždy v rezervě nějaké úspory. Mají dobrou paměť a rádi se chlubí tím, že si pamatují detaily dávno uplynulých událostí. Jejich povaha je rozmarná, někdy vypočítavá, romantická a někdy i rádi přehání. Osoby z prvního dne v týdnu, touží po oddanosti svých přátel a lásce. Nemohou však odpustit zradu.

Vládce úterý je Uriel
Osoby narozené v Úterý má pod křídly Uriel.Tito lidé vyzařují vnitřní energií, cení si svobody a nezávislosti. Nesnášejí omezování, jak v zaměstnání, tak v rodině a mezi přáteli. Vyznačují se dobrými schopnostmi v jakékoliv oblasti, rovněž mají velice silnou vůli. To jim umožňuje hrát důležitou roli v životech druhých. Jejich výrazná vnitřní energie, u nich může vyvolávat vnitřní neklid a napětí, vedoucí k extrémnímu počínání. Ve vztahu jsou nekritičtí, až zaslepení. Vyžadují věrnost a upřímnost.


Vládce Středy je Michael
Osoby narozené ve středu, ochraňuje anděl Michael. Jsou to lidé, kteří se umí velmi dobře přispůsobit. Jejich myšlení je analytické a díky tomu, zvádnou každou situaci si předem dobře promyslet a vnímat její klady a zápory. Jsou schopni rychleji než jiné osoby dojít k nejvhodnějšímu závěru. Mají smysl pro humor a k jiným lidem jsou srdeční. Snadno navazují nové známosti. Jejich zájmy jsou široké a upoutá je vše, co se kolem nich děje.


Archanděl Čtvrtku je Zadkiel
Lidě narození ve čtvrtek, se vyznačují schopností předvídání a dobrou intuicí. Jsou veselé optimistické povahy, a často mluví více, než je vhodné. Nelze se na ně proto hněvat, neboť jsou v podstatě otevření, poctiví, šlechetní a tolerantní ve vztahu k těm, s nimiž spojili svůj život. Často se projevují sklony k filozofování.


Vládce pátku je Anael
Anděl Anael se stará o ty, kteří se narodili v pátek. Jsou to osoby rovnovážné, s výraznou potřebou spravedlnosti, harmonie a pořádku. Jsou citliví na vše, co se kolem nich děje, přitom jsou schopni chladnokrevně posuzovat, i odsuzovat jiné osoby a události. Vyznačují se upřímností a laskavostí. Dokáží velice hlubboce milovat.Vyhýbají se násilí, konfliktům a jakýmkoli nesrovnalostem. Celkově jsou poněkud roztržití a tak řešení náročnějších případů, odkládají na pozdější dobu.


Vládce Soboty je Samael
Ochráncem lidí narozeným v sobotu je Samael. Tito lidé nesnášejí, když jim někdo zasahuje do jejich osobního života. Touží být nezávislými a zcela samostatnými. Umí ocenit logické myšlení stejně, jako dobré názory a zásady. Jsou spíše vážní a uzavření do sebe, ale dokáží být věrnými přáteli. Libují si v poskytovaní rady a pomoci těm, které milují. Netolerují pochlebování a faleš.

Vládce Neděle je Rafael
O nedělní zrozence pečuje Rafael. Anděl, který rád cestuje. Jou to lidé, kteří mají velký smysl pro humor a jejich nálady, podléhají rychlým změnám. Působí dojmem osob silných a dynamických, ale ve svém nitru podléhají častým pochybnostem. Snaží se být pro ostatní užiteční a pomáhat, co nejvíce to jde. Cítí, že se narodili pro naplnění vyšších cílů, a obvykle vyčnívají z davu. ( Převyšují tam, kde ostatní plují v jednotném proudu ) Jsou to osoby milující a srdečné.Proč jsou prázdniny tak krátké?

26. srpna 2016 v 19:00 | Hetmé |  Deníček

Tuto otázku si pokládám každý rok, když nadejde poslední týden prázdnin. Hlavou se mi honí věci, co jsem si naplánovala a nestihla. Kolik jsem toho ještě nancvičila do školy, nakonec dojdu k tomu, že jsem se přes prázdniny vůbec neučila a celý čas jsem byla venku. Je dobré se provětrat a na chvíli si odpočinout od školy. Po pravdě, já ale odpočívám skoro celé dva měsíce a na poslední chvíli se snažím vše dohnat, což se mi přirozeně nedaří, protože není dost času.
V září pak na mě vše dopadne a já si říkám, kdybych se učila, nebo cvičila, teď bych to všechno nemusela dohánět. Jsem typ člověka, co se nikdy nepoučí.

Na začátku prázdnin si vždy vše naplánuji, jenomže postupem času z toho sejde. Máte to taky ? Nakonci si už mohu jen spílat, proč jsem to, či ono neudělala, když jsem na to měla volno, při kterém jsem raději nic nedělala. Člověk si řekne, že když to udělá jednou, příště si dá pozor. Jenomže v mém případě, to tak určitě není.

Já si po pravdě neumím moc vážit lekcí, které mi život dá, většinou z těch negativních se jen málokdy hned napoprvé poučím. Dlouho mi pak trvá, než si uvědomím, že tuto chybu, už opakuji po několikáté a už by chtělo se nad tím pořádně zamyslet.

Když se nad tím zamyslím, prázdniny zase až tak krátké nejsou, jen čas který mám, je špatně rozvržený. Většinou je to také tím, že když jsou prázdniny, tak ztrácím přehled, co je vlastně za den, proto si také dosti často říkám, že času na cvičení je habaděj a raději si užívám volna. Jenomže dva měsíce utíkají jako voda, což si nechci nikdy přiznat a posledních deset dní doháním vše, co jsem zanedbala.

Letos mám sice trochu výmluvu a to, že máme malé kotě, tak jsem se mu musela přeci věnovat, ale myslím, že to profesory moc neobměkčí. Ale za zkoušku to stojí. Po pravdě poslední týden trénuji jak mohu, aby to přeci jen nebyla taková katastrofa, ale to se dozvím, až v září.

A co vy, také máte nějaké resty, které dohánite na poslední chvíli?
Hezký den, Hetmé


Jména Andělů od H

23. srpna 2016 v 4:44 | Hetmé
Haatan - duch ukrývající poklady
Habbiel - pondělní anděl prvních nebes, on nás obrací k loajální lásce a romanci
Hadakiel - on řídí znamení Vah
Hadiya - průvodce po spravedlnosti
Hafaza - skupina andělů, oni chrání lidi před džiny, lidmi a satanem
Hahahel (Hahael) - anděl řady ctností, chrání misionáře
Hahaiah - On ovlivňuje mysl a odhaluje skryté mystéria
Hakamiah - jeden z cherubů (vyvolaný proti zrádcům) a ochránce Francie
Hakem - andělská stráž čtvrtých nebes
Halacho - duch náklonnosti a duch jedenácté hodiny
Halliza - jméno anděla
Haludiel - anděl čtvrtých nebes seslaný den Páně
Ham Meyuchad - anděl
Hamal - anděl s panstvím nad vodou
Hamaliel - anděl měsíce srpna, vládce rady ctnosti, vládce nad znamením Panny
Hamatiel - řídí znamení Panny
Hamied (Miracles) - slavný anděl zázraku. On je tak bělostný, že můžete vidět jeho neuvěřitelné oči prosvítat skrz. On je dárcem intenzivní lásky
Hananiel - vládce ročních období, archanděl
Haniel (Anael) - šéf řady ctností, jeden ze 7 archandělů, vládce prosince
Hannuel - anděl s panstvím nad znamením Kozoroha
Hantiel - anděl třetí hodiny denní
Haqadesh - zastavuje duševní útoky
Harabael - anděl s panstvím nad zemí
Harahel - ochránce knihoven, archívů, škol a univerzit
Harshiel - váže kouzelníky (spolu s Michalem, Gabrielem, Sarphielem a Azraelem)
Harudha - ženský anděl vládnoucí elementu vodě
Harviel - andělská stráž druhých nebes
Hasmed - anděl zničení a jeden z pěti andělů potrestání
Hasmodia - duch Měsíce
Hatiphas - duch nádhery
Haven - jeden z 12 duchů vládnoucí 12 hodinám dne, je duchem důstojnosti
Hayyel - chrání divoká zvířata spolu s Thurielem, Mtniel a Jehiel
He'el - vládce ročních období
Heiglot - anděl sněhových bouří
Helemmelek - anděl řídící jedno z ročních období
Helison - jeden z pěti andělů výšin. Dalšími jsou Alimiel, Gabriel, Barachiel a Lebes
Hismael - duch planety Jupiter
Hizarbin - duch moře a jeden z duchů druhé hodiny
Hizkiel - jeden z početných stráží v severní bráně
Hngel - anděl letni rovnodennosti a efektivní proti zlému oku
Hod - objevuje přátele, nepřátele a tajemství mysli
Hodniel - anděl s předpokládanou mocí léčit hloupost u mužů
Hormuz - anděl mající v péči první den Měsíce
Humastrav - pondělní anděl, dlí v prvních nebesích
Husael - anděl sloužící v třetích nebesích
Hypezokos (květ ohně) - jeden z nezbytných, účinných a elementárních pravidel
Hyperachii - skupina archandělů řídící vesmír

Hezký den, Hetmé


Svobodné Zednářství Otázky a odpovědi II

16. srpna 2016 v 4:44 | Hetmé |  Svobodné Zednářství

Dlouho jsem nepřidala žádný článek k tématu Svodoného Zednářství. Poslední dobou se snažím nashromáždit různé materiály k tomuto tématu, čím více tím lépe. Zatím články o Svobodných Zednářích, měly největší návštěvnost. Ráda bych nasbírala postupem času dost materiálů, kdyby se chtěl někdo dozvědět více, aby našel odpovědi zde na tomto blogu.
Vím, že budu muset vynaložit značné úsilí v hledání informací, ale věřím, že se to vyplatí. Začátky jsou vždycky těžké, ale chci se držet toho, proč jsem tento blog zakládala. A to pootevřít zavřené dveře Svobodného Zednářství, těm, kteří o to budou stát.

Otázky typu "co je?"

Co je lóže?
Lóže je základní organizační jednotkou Řádu Svobodných Zednářů. Bývá to většinou několik desítek lidí, kteří se scházejí k zednářským rituálům nebo jiným méně formálním schůzkám. Lóže si každoročně volí Mistra Lóže, který ji vede, a Radu lóže, která ji koordinuje aktivity.
Hovorově se slovem lóže označuje také místnost, kde se zednáři scházejí k obřadům.

Co je to obedience?
Sdružení lóží, působících v dané zemi, a současně organizace, která je zastřešuje a zastupuje navenek. Obvykle se jmenuje " Veliká Lóže", někdy též "Veliký Orient". Obedience navazuje mezinárodní vztahy (uznání) s obediencemi v jiných zemích a je zodpovědná za to, že v jejích lóžích dodržují základní zednářské principy.
V čele obedience stojí Velmistr a Veliká rada. Jsou voleni obvykle na jeden rok.

Co je Orient ?

Tak se nazývá místo, kde lóže sídlí a pracuje.

Co jsou Zednářské stupně?
Zednářství zná tři základní stupně: učňovský, tovaryšský a mistrovský. Když je uchazeč příjmán do lóže, stává se učněm. Následujících stupňů, dosáhne po určitém období a po splnění určitých podmínek. Každý stupeń je splněn surčitými právy a povinnostmi. Avšak existuje tato stupňová struktura, platí především zásada rovnosti.

Co je ritus?
Kodex rituálových norem a zvyklostí té lóže, nebo obedience. Když se Svobodné Zednářství začalo šířit z Anglie na evropský kontinent, později i na kontinenty jiné, zároveň se vyvíjelo a diferencovalo. Vytvářelo nové formy, objevovali se reformátoři. Postupem času přišla řada rituálových systémů. Některé světové obedience se hlásí k určitému ritu, V jiných jsou různými lóžemi praktikovány rity jiné.

Doufám, že vás článek opět trochu obohatill , další otázky a odpovědi příjdou ještě tento měsíc.
HetméAndělská jména od G

16. srpna 2016 v 4:44 | Hetmé |  Andělé
Gabi - sladká forma Gabriela
Gabriel - jeden ze dvou nejvyšších andělů, on je anděl milosrdenství, snu, nositel zpráv, zmrtvýchvstání, pomsty, smrti a odhalení. On je vládnoucí anděl prvních nebes. On je archandělem a poslem Boha. On je prostředník mezi nebesy a zemí On je andělem ledna
Gabuthelon - anděl patřící mezi devět andělů, jež panují "na konci světa"
Galearii (pozemní síly sloužící) - Galearii jsou nejnižší pozice andělů
Galgaliel - šéf andělů kola Měsíce
Galmon - andělský strážce čtvrtých nebes
Gamiel - nejvyšší vládnoucí anděl první hodiny noční
Gargatel - jeden ze tří andělů léta. On jedná v konjunkci s Tariel a Gaviek
Gaspard - duch vyvolaný v magickém obřadu
Gazardiel - anděl s panstvím nad Sluncem, modlíme se k němu za nevinnost, obnovu, probuzení a osvícení
Gedariah - dohlížející šéf andělů třetích nebes
Geliel - jeden z 28 andělů řízení 28 sídel Měsíce
Geno - anděl řady sil
Germael (majestát boha) - anděl seslaný Bohem stvořit Adama z prachu (také Gabriel)
Gethel - anděl postavený nad skrytými věcmi
Ghedoriah - mění špatnou osobnost na dobrou
Giel - anděl s panstvím nad znamením Blíženců
Glauron nebo Glaura - prospěšný duch vzduchu
Glmarij - anděl třetí hodiny dne
Gmial - jeden z 64 strážců sedmých nebes
Gonael - jeden z početných stráží bran Severu
Gotzone - posel
Gradiel - anděl planety Mars
Grasgarben - on řídí znamení Vah
Gurid - anděl letní rovnodennosti, efektivní proti zlému oku
Gutrix - anděl čtvrtka

Hezký den,
HetméTajná smlouva - Iluze

14. srpna 2016 v 4:44 | Tomáš Marný |  Články

Iluze, která nastane, bude tak obrovská, že unikne jejich vnímání.
Ti, kdož uvidí, budou považováni za blázny.
Vytvoříme oddělená vzezření, aby zabránila možnosti, vidět spojení mezi námi.
Budeme se chovat, jako kdybychom nebyli spojeni, abychom udržovali iluzi naživu.
Našim cílem, bude vykonávat jeden krok za čas, aby nikdy nepadlo na nás samotné podezření. To jim také zabrání vidět změny tak, jak budou nastávat.
Budeme vždy stát nad relativním polem jejich zkušeností, neboť my máme tajemství absolutna.
Vždy budeme pracovat společně a zůstaneme spojeni krví a utajením. Toho, kdo promluví, postihne smrt.
Ponecháme jim krátkou dobu života a necháme jejich mysle slabé, i když budeme předstírat, že děláme opak.
Budeme využívat znalostí vědy a technologie, lstivými způsoby, takže nikdy neuvidí, co se děje.
Budeme používat měkké kovy, urychlovače stárnutí, drogy, sedativa v jídle a vodě i vzduchu.
Budou pokryti jedy kamkoli se otočí.
Měkké kovy budou způsobovat, že budou ztácet své mysle. Budeme slibovat, z našich stran najít lék, přestože budou zahrnováni stále větším jedem.
Jedy budou schovány ve všem, co je obklopuje, co jedí, pijí, dýchají, nosí.
Naučíme je, že jedy jsou dobré pomocí veselé hudby a hezkých obrázků.
Uvidí, jak se naše produkty používají ve filmu, postupně si na ně zvyknou a nikdy nepoznají jejich skutečný účinek.
Když zplodí dítě, vstříkneme jedy do krve jejich dětí, a přesvědčíme je, že je to pro jejich dobro.
Začneme s tím brzy, když bude mysl mladá, zaměříme se na to, co děti milují nejvíce, na sladkosti.
Když budou mít zubní kazy, vyplníme jejich zuby kovy, které usmrtí jejich mysl a ukradne jim budoucnost.
Až bude jejich schopnost se učit narušena, vytvoříme lékařství, které je učiní nemocnějšími a způsobí další nemoce.
Budou vyrůstat deprimovaní, pomalí a otylí a když si k nám příjdou pro pomoc, zahrneme je ještě většími jedy.
Zaostříme jejich pozornost na peníze a materialní statky, takže se mnozí z nich nikdy nespokojí s vnitřním já.
Jejich mysli budou patřit nám, a oni udělají co řekneme. Jestliže odmítnou, nejdeme způsoby jak implementovat mysl měnící technologie do jejich životů. Strach budeme využívat jako svou zbraň.
Ustanovíme jejich vlády a uvnitř nich založíme opozici.
Vždy budeme skrývat svůj cíl, ale provedeme náš plán.
Naše rodiny se nikdy nebudou mísit s jejich, naše krev musí zůstat vždy čistá.
Donutíme je zabíjet se navzájem.
Budeme je prostřednictvím náboženství a dogmat držet oddělené od jednoty.
Budeme kontrolovat každý aspekt jejich životů, říkat jim, co si mají a nemají myslet.
Skrze naše frakce mezi nimi budeme rozdmýchávat nepřátelství.
Když se mezi nimi rozsvítí světlo, uhasíme ho výsměchem, nebo smrtí, podle toho, co nám bude lépe vyhovovat.
Donutíme je vytrhávat si navzájem svá srdce, zabíjet svoje děti
Toho dosáhneme využitím nenávisti, jako svého spojence, hněvu, jako svého přítele.
Nenávist je zcela zaslepí a nikdy neprohlédnou, že z jejich konfliktů se vynořujeme, jako jejich vládci. Budou vytíženi zabíjením se mezi sebou.
Budeme prosperovat z jejich válek a umírání.
Budeme to opakovat stále znovu a znovu, dokud nebude dosaženo našeho konečného cíle.
Budeme pokračovat v nucení obrazů, aby žili ve strachu a zlosti.
Donutíme je nenávidět sama sebe a své sousedy.
Vždy budeme skrývat Božskou pravdu, že jsme všichni jeden, to se nesmí nikdy dozvědět!
Nikdy nesmí poznat, že barva pleti je jen iluze, vždy si musí myslet, že si nejsou rovni.
Donutíme je akceptovat zákony, které jim vezmou jejich veškerou svobodu.
Když budou společně klít, nařkneme je ze zločinů a světu prezentujeme jinou verzi, neboť budeme vlastnit všechna média.
Budeme využívat média ke kontrole toků informací a jejich vyznění v náš prospěch.
Budou bezbranní něco udělat, neboť nebudou mít žádné zbraně.
Rekrutujeme některé z nich, aby ukutečnili naše plány, slíbíme jim život věčný, ale žádný takový nedostanou, neboť nejsou jedni z nás.
Rekrutové budou nazýváni "zasvěcenci" a budou indoktrinováni věřit falešným obřadům průchodu do vyšších sfér. Členové těchto skupin, kteří se budou domnívat, že jsou s námi v jednom celku, nikdy nepoznají pravdu. Tu pravdu se nesmí dozvědět, jinak by ji obrátili proti nám.
Za svou práci budou odměněni pozemskými věcmi a skvělými tituly, ale nikdy se nestanou nesmrtelnými a nepřipojí se k nám, nikdy nepříjmou světlo a nebudou cestovat ke hvězdám.
Nikdy nedosáhnou vyšších realit, neboť zabíjení svého druhu, bude blok k přechodu k osvícení.
Iluze svobody bude tak obrovská, že nikdy nezjistí, že sjou našimi otroky.
Pravda bude ukryta v jejich tváři, tak blízko se nebudou schopni zaměřit, dokud nebude příliš pozdě.
Až bude vše hotovo, realita, kterou jsme pro ně stvořili, je bude vlastnit. Tato realita bude jejich vězením.
Jejich mysli budou spoutány jejich vlastními vírami.
Ale pokud někdy zjistí, že si sjou rovnocenní, zahyneme.
Pokud někdy zjistí, že by nás mohli porazit, uskuteční akci.
Nesmí se nikdy dozvědět, co jsme udělali, neboť pokud by se to dozvěděli, nebudeme mít prostor utíkat, neboť bude snadné vidět kdo jsme, až závoj spadne. Naše akce odhalí kým jsme a oni nás uloví a nikdo ná neposkytne úkryt.
Toto je tajná smlouva, kterou budeme žít zbytek svých současných a budoucích životů, neboť tato realita transcenduje mnoho generací a životních období.
Tato smlouva je spečetěna krví, naší krví. Námi, těmi, kteří přišli z nebe na Zemi.
O této smlouvě se NIKDY NIKDO nesmí dozvědět, že existuje. NESMÍ být nikdy řečena či zapsána kýmkoli nás, vědomí toho by bylo příčinou uvolnění hněvu PRVOTNÍHO STVOŘITELE nad námi a my bychom byli vrženi do hlubin, odkud jsme přišli azůstali tam, až do konce časů nás samotných.

Tento článek mě zaujal, jsou zde vypsány některé body, které jsou opravdu dnešní realitou. Nemyslím si, že je lidstvo ničeno nějakou nadřazenou rasou. Lidstvo se pomalu, ale jistě ničí samo.
HetméStručné dějiny Alchymie

12. srpna 2016 v 4:44 | Hetmé |  Články
Ahoj, našla jsem velice zajímavý článek o Alchymii a její historii jako takové a ráda bych se s vámi o to podělila. Je to téma o kterém jsem četla už mnoho knih a po pravdě mě nepřestává udivovat. Článek který jsem našla, je ve slovenštině. Přeji hezké počtení.
Hetmé
"Musíš sa naučiť pýtať na všetko. Čakať pred tým ako sa pohneš, obzrieť sa predtým ako vykročíš a všetko pozorovať..."
Nicolas Flamel

Samotný pojem alchýmia označuje pole bádania, ktoré čerpá z rozmanitých vedných disciplín ako chémia, mágia, astrológia, ba dokonca aj teológia. Túto starodávnu a záhadnú vedu obklopujú mnohé tajomstvá, ktoré sa týkajú jej vývoja, predstaviteľov i tajných praktík.

Alchymistické učenie pochádza už zo starovekého Egypta a spája sa s postavou boha Thovta, ktorého v antickom Grécku nazývali Hermes Trismegistos (Trikrát mocný Hermes). Prídomok Trismegistos mu bol udelený pretože mal vedieť ovládať trojicu najvyšších hermetických vied - mágiu, alchýmiu a astrológiu. Pre toto spojenie s Hermom je alchýmia tiež nazývaná "hermetickým umením".

Na starom kontinente je možné alchýmiu vystopovať do Grécka asi do 5. storočia pred Kr. K alchymistickým teóriám tohto obdobia by sme mohli priradiť napríklad základné princípy medicíny, Empedoklovo učenie o štyroch živloch alebo Demokritovu teóriu atómu. Empedokles z Akragantu tvrdil, že každá látka vznikla zmiešaním 4 elementov teda 4 živlov (oheň, voda, zem a vzduch). A tak alchymisti hľadali cestu ako správnym zmiešaním živlov dosiahnuť správneho pomeru pre výrobu zlata či mýtického Kameňa mudrcov.


Z Grécka sa tieto učenia rozšírili aj do islamských kultúr. Podľa jedného z najvýznamnejších perzských alchymistov Abu Mūsā Jābir ibn Hayyāna známym pod menom Geber, ktorý bol okrem iného farmaceutom, filozofom, astronómom a fyzikom by sa experimenty mali riadiť určitou metódou. Za účelom vytvorenia správnej metódy tento alchymista v podstate vytvoril z dnešného hľadiska základnú metodológiu chémie a ako prvý opísal chemickú reakciu či utvoril destilačnú aparatúru. Preto sa pokladá za zakladateľa tejto vednej disciplíny. Geber spomína aj chemický vzorec podľa ktorého zlato môže vzniknúť z chemickej reakcie malého množstva síry a ortuti.


V 12. storočí sa alchýmia pevne usadila v Európe. Môžeme ju rozdeliť na dve etapy. V 12. až 14. storočí sa takzvaní alchymisti obmedzovali na farbenie kovu a často divákov zavádzali, klamali a podvádzali. Tvrdili, že zafarbenie kovu vlastne znamená jeho premenu.

Ako príklad môžeme uviesť Alessandra Cagliostra, ktorý požadoval od svojich klientov peniaze za elixíry lásky, mladosti a krásy. Iní vraj uzatvárali zmluvy s diablom. Taktiež je zaznamenaný prípad keď pán Johann Conrad Dippel žijúci v 18. storočí pracoval na svojom zámku s mŕtvolami.

Našťastie vzrastajúci záujem aj vzdelaných ľudí o túto disciplínu vyústil do jej druhej etapy trvajúcej od 14. storočia do 17. storočia, ktorá priniesla veľmi pozoruhodný pokrok.

Ľudia zaoberajúci sa alchýmiou boli väčšinou nútení pracovať tajne avšak v celku mali kladnú reputáciu. Často mali stále zamestnanie napríklad ako učenci, astrológovia či lekári a väčšina mala za sebou vplyvných a bohatých ochrancov, ktorí financovali ich bádanie.

Hnacím motorom pre alchymistov druhej etapy bola túžba objaviť veľmi žiadaný lapis philosophorum alebo teda kameň mudrcov a nemenej žiadaný elixír večnej mladosti. Oba tieto ciele dávajú alchýmiu do spojitosti s chémiou a s medicínou.

Po kameni mudrcov pátrali rôzni laici, hľadači, iní ľudia z rôznorodých odvetví a predovšetkým alchymisti. Verili že je to summum bonum, teda najväčšie dobro. V 13. storočí sa hovorilo, že existovali dva kamene s rôznymi farbami, jeden ktorý mal byť biely a druhý, ktorého zafarbenie malo byť červené. Biely kameň premieňal kovy na striebro a červený ich menil na zlato. "Lapis philosophorum" mal behom minulosti mnoho ďalších mien a podôb, napríklad ho mohol predstavovať bazilišok, bájný drakovi podobný tvor so smrtiacim pohľadom a dychom. Spolu s kameňom má tento bájny had len zopár spoločných vlastností. Ani jednému z nich neublíži oheň a taktiež obaja na "počiatku života" žiarili mnohými farbami.

Jestvuje obrovské množstvo spisov, prameňov či dokumentov popisujúcich "Kameň filozofov", avšak pisári dávali veľký pozor na svoje tajomstvá. Schopnosť vyrobiť či vytvoriť "Kameň mudrcov" bola považovaná za akt Božej milosti. Aj keby niekto prepis získal, stále musel mať pomoc od Boha. Takisto pisári sa museli zaprisahať kódexom alchýmie a o svojom "najväčšom dobre" sa často vyjadrovali pomocou šifrovania.

V lexikóne alchýmie a hermetických vied sa výroba kameňa mudrcov opisuje takto: "Uznávaný postup výroby spočíval predovšetkým v dlhotrvajúcom zahrievaní vhodného materiálu v hermeticky uzavretej banke. Obsah banky najskôr sčernel (nigredo), čo značilo zhnitie. Nasledovala fáza tzv. pávieho chvostu (cauda pavonis), kedy obsah nádoby hrá mnohými farbami. Ak prebehne všetko podľa očakávania, bol získaný zrejúci Lapis, v závere mal žiarivo biele sfarbenie (biely Lapis - strieborný elixír). Ďalšie zahrievanie za zosilneného plameňa viedlo nakoniec ku vzniku červeného Kameňa."

Iný typický postup výroby zlata podľa alchymistu Ramóna Lully pochádzajúceho z Malorky obsahuje také chemické procesy pri ktorých tvorca mohol získať domnienku, že zlato skutočne vyrobil.

Mnoho alchymistov sa po celé stáročia snažilo premeniť olovo na zlato, alebo vytvoriť elixír života a večnej mladosti. Boli medzi nimi aj významné osobnosti ako Arnold de Villanova, Paracelsus, Roger Bacon, Nicolas Flamel a iní, dejinami navždy odsunutí do zabudnutia. Otázkou však ostáva či niektorý z nich natrafil na tú zázračnú formulku. Niektorí z týchto jedincov si pripisujú objavenie kameňa mudrcov, napríklad Miguel Escoto, ktorý vo svojej knihe De alquimia poskytol samozrejme neomylný návod ako premeniť olovo na zlato. Ukázal sa však ako neuskutočniteľný, pretože vyžadoval nedefinovateľné zložky ako koreň z carche alebo africkú tuchia.

Rovnako aj Nemec Francz Tautend tvrdil, že sa mu podarilo dospieť k výrobe zlata z neušľachtilých kovov, dokonca svoj objav dokázal získaním gramu cenného kovu v bavorskom mincovom lome. Osud k nemu nebol prívetiví, pretože následne po dokázaní ho obvinili z podvodu a následne zavraždili. Iným sa podarilo vyprodukovať aspoň nečistý kov zlatej farby. Najznámejšieho alchymistu nepochybne predstavuje osoba Nicolasa Flamela výrazne spojená s hľadaním kameňa mudrcov. Podľa legendy mal Flamel v polovici 14. storočia záhadne zbohatnúť, potom ako vraj narazil na starodávny rukopis. V roku 1357 mu istý muž ponúkol zväzok viazaný v medi. Rukopis mal obsahovať 21 strán a podpísaný mal byť istým Abrahámom el Judiom v preklade židom Abrahámom.
Rukopis obsahoval súhrn alchymistických postupov, ktorým Flamel venoval 15 rokov života. Dlhšie sa mu však nedarilo rukopis rozlúštiť, avšak podľa jeho záznamov sa mu 17. januára 1382 podarilo prvý krát premeniť ortuť na striebro a 26. apríla toho istého roku premeniť ortuť na zlato.

S nástupom modernej vedy bola starodávna alchymistická disciplína odsunutá medzi ostatné okultné vedy a mnohé z jej princípov boli úplne zavrhnuté. To sa udialo aj s premenou neušľachtilých kovov na zlato, ktorá sa považovala za neuskutočniteľnú. Čas však dal alchymistickým vizionárom za pravdu keď sa dokázalo, že princíp fungovania kameňa mudrcov je vo svojej podstate možný. Prostredníctvom finančne nákladnej modernej technológie urýchľovania častíc a jadrových reakcií možno zmeniť atómové zloženie hmoty s cieľom premeny.

Alchymistické organizácie figurovali na rôznych miestach ešte aj v 19 . storočí. V 20. storočí sa mnohé alchymistické poznatky využívali a aplikovali na rozličné ciele. Mnohé kľúčové poznatky v matematike, chémii, biológii, teológii a iných vedných disciplínach vrátane prvej periodickej tabuľky prvkov zostrojenej Dmitrijom Mendelejevom dokázali užitočnosť základných alchymistických princípov. Väčšina základných poznatkov týchto vied vznikla práve vďaka snahám alchymistov, hoci ich hľadanie kameňa mudrcov bolo vraj neúspešné.


Nový člen rodiny aneb máme malé kotě

10. srpna 2016 v 4:44 | Hetmé |  Deníček

V červenci měla má mamka narozeniny. Dostala nádherné kotě ragdolla. Je to kluk a říkáme mu Mates. Na ragdolech je krásné to, že to jsou kočky s upraveným genem na 'mazlení' a opravdu když na ně člověk jen sáhne, hned začnou spokojeně vrnět.

Po pravdě doma teď nežijeme ničím jiným. Není chvilka, aby se s ním někdo nešel pomazlit, pokocat a nebo si na chvilku hrát. Člověk úplně zapomene na všechny starosti a užívá si hry s koťetem. Musím říci, že je to lepší než nějaká televize. Kotě jí svou energií a hravostí úplně vynahradí.

Malá rada, když vás už nebude bavit televize a venku nebude dobré počasí, pořiďte si kotě. Dokáže zaměstnat a čas bude utíkat stejně rychle, jako kdyby byla zapnutá televize. Ještě se u toho zasmějete, když se s vámi bude honit, nebo po vás skákat. Takový zážitek z televize člověk určitě nemá.

Hetmé
Jména Andělů od F

9. srpna 2016 v 17:58 | Hetmé |  Andělé

Famiel - páteční anděl vzduchu, pobývá v třetích nebesích
Favardin -
anděl března, on řídí 19.den měsíce, jeden z cherubínů
Fracie -
úterní anděl, pobývá v patých nebesích
Fromzon -
anděl třetí hodiny noční
Furlac -
anděl země
Futiniel - anděl páté hodiny denní


Za poslední dva měsíce jsem se asi jednou nedostala k tomu abych napsala článek. Při škole nebyl čas, tak jsem si řekla, že to o prázdninách něco napíšu, ale opak byl pravdou. Je polovina prázdnin a já nemám ještě ani jeden článek.
Chtěla bych od teď začít psát články každý týden. Tedy každý týden jeden. Doufám, že se mi to povede dodržet, ale pokusím se. Po pravdě jsem poslední dobou také ztratila chuť něco napsat. Ani jsem neměla nějaký nápad, který bych sem ráda napsala.

Ráda tedy oznamuji, že se vynasnažím napsat každý týden nějaký článek, aby ten můj blog trochu "ožil" .
Budu se moc těšit v příštím, snad už obsáhlejším článku!
Hetmé