Já a Knihy

28. srpna 2016 v 19:00 | Hetmé |  Deníček

Ahojky, dnes když jsem ležela na zahradě u bazénu a četla si knížku, tak mi hlavou proběhl nápad na novou rubriku. Chtěla bych udělat něco, jako recenze na knížky, které mě zaujaly, byly něčím zajímavé a ráda bych se o to s vámi podělila.

Zatím mám v hlavě pouhý nástin. Chtěla bych každý měsíc udělat článek- recenzi na knihu co jsem četla. Já jsem totiž veliký milovník literatury a moc ráda čtu. Když nemám po ruce knížku, jsem z toho nesvá. Byly léta, kdy jsem přečetla tři knížky do měsíce. Teď jsem ráda, že dočtu jednu, ale když mám rozečtené tři najednou, tak se nesmím divit :)

Musím říci, že mi knihy přirostly k srdci a jsem na nich už tak trochu závislá. I když studuji a mám školy a tréninku nad hlavu, vždycky si najdu chvilku si zalést někam sama s knihou a užívat si tu atmosféru, jenom já, kniha a její příběh. Vždy si u toho odpočinu a na chvíli přestanu myslet na to, co mě ještě čeká, kolik jsem toho neudělala. Mám pak takovou malou chvilku pro sebe. Dobiji si energii a můžu vyrazit zase zpět do toho našeho spěchajícího světa, trochu s klidnou hlavou. Máte to také tak ?

Hlavně ráda chodím do knihkupectví a antikvariátů. Za knížky jsem schopná utratit nehorázné peníze. Ale přiznejme si, pořád lepší knížky, než cigarety :D Když vezmu v krámě knihu do ruky, užívám si když je úplně nová a ještě voní, nebo když jsem v antikvariázu a z knihy na mě dýchá stáří. Už jen proto tam ráda chodím.

Když si přinesu knihu z antikvariátu, vždy přemýšlím, kolik už toho má za sebou a kolika rukama čtenářů už prošla. Ráda koukám na zažloutlé, občas ohlé stránky, a říkám si, jestli se mi někdy poštěstí držet v ruce nějaký literátní skvost.
Při výběru žánru jsem docela náročná a nečtu ledacos. Můj idol je Wolfgang Amadeus Mozart, takže knížek s touto tématikou mám přečtených dost. Ale když se mi naskytne cesta do antikvariátu, vždy zabrousím očkem jestli tam nějaká publikace, kterou jsem ještě nečetla není.

Jinak mám ráda naučnou literaturu, jak víte tak se zajímám o Svobodné zednářství, takže knížek o tom, mám také docela dost, ale je jich ještě hodně, co bych si chtěla přečíst. Dále jsou u mě na polici knihy s tématem o templářských rytířích. O ty jsem se začala zajímat teprve minulý rok, takže jich tam moc není, ale doufám, že přibudou. Mám ráda literaturu spíše naučnou nebo historickou.

Na co si opravdu nepotrpím, jsou knížky které už od názvu vypadají, že to bude o ničem a když přelítnu očima obsah, jen mě to utvrdí. Nemám ráda typicky ženskou literaturu. Z toho mi vstávají vlasy hrůzou a vždy se od těchto regálů držím co nejdál.

Pro mě je důležité, abych si z té knihy něco odnesla a ne četla 300 stránek plných kravin a žvástů o ničem. Jak to máte vy? Co rádi čtete? Pochlubte se!

Hezký den, Hetmé 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama