Matýsek aneb jak náš kocour rostl a roste

1. listopadu 2016 v 4:44 | Hetmé |  Deníček


Ahojky, jak víte, už jsem jednou psala, že máme doma nového kocourka, tedy teď už né nového. Matýsek ( jak mu říkáme ) má už přes čtyři kila. Připadá mi, jak s ním nejsem pořád doma a vidím ho jen někdy, tak roste jako z vody. Už když si ho vezmu do náruče, je z něj docela kousek a to má ještě několik kilo přibrat.
Je opravdu hravý. Každá kočička mňouká, ale ten náš nedělá nic jiného. Musím říct, že v jednu v noci to je pro mě zkouška nervů. Potože když začne jen tak mňoukat ve dvě ráno. Nejsem z toho úplně nadšená. Když ho to večer chytne a chce si hrát, běhá po obyváku, z křesla na křeslo, pohovku a zase zpátky. Je to opravdu roztomilé. Člověk občas nestíhá uhýbat.

Musím ale na druhou stranu říci, že když se příjde pomazlit vydrží to i dvě hodiny a celou dobu u toho vrní. Vždycky si to moc užívám, protože mě to nabije. Až jednou budu mít svůj byt, tak si určitě pořídím zvířátko. Minulý rok jsem si pořizovala myšičku, jenomže měla nemocná ouška a tak brzy odešla do nebe.

Je pravda, že když je člověk smutný a vezme si ho do náruče, on začne vrnět a ze mě začne opadávat stres, i smutek. Nikdy jsem nevěřila, že tohle zvířata dokáží. Oni jsou pozitivní tvorové a na člověka má jejich přítomnost blahodárný vliv. Už za dávných dob to věděli, když si ochočili lidé psy. A proto se stali součástí našich životů. I já jsem velice ráda, že ve své blízkosti mám několik zvířat.

Myslím si, že lidé, co neměli nidy žádné zvíře. Podle mě, musí být uvnitř velice smutní, Já bych si nedokázela představit, život bez domácích mazlíčků. Bez těch jejich her, a roztrhaných věcech. Když ten náš koucour příjde se v
sedm ráno pomazlit. Opravdu se stal součástí mého života a jsem za to moc ráda.

Hezký den, Hetmé

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Panda Panda | Web | 25. ledna 2017 v 18:26 | Reagovat

Domácí mazlíčci jsou vždy radost a kočičky obzvlášť, tím jak berou negativní energii a dávají pozitivní. :-) Léčí člověku nemoci, na těle i na duši. Teď o 3 měsíce později je z Matýska určitě už velký kocourek, ale jistě stále stejně mazlivý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama