Březen 2017

Jména Andělů od J*

24. března 2017 v 11:11 | Hetmé |  Andělé
Jael - jeden z dvojice cherubů milosrdenství, řídí znamení Vah
Janiel - anděl pátých nebes, vládnoucí v úterý
Jariel - anděl božské tváře
Jazar - anděl, který si vynutí lásku. Také anděl sedmé hodiny dne
Jazar - génius, který "přinutí lásku". Také sedmé hodiny dne
Jeduthun - on je Pán sboru v nebi
Jehoel - on je prostředník nevyjádřitelný slovy, on je princem přítomnosti
Jehudiel - vládce pohybu nebeské sféry
Jehuel - princ ohně
Jeliel - anděl, jehož jméno je vepsáno do stromu života. On ovládá osud králů. On inspiruje vášeň mezi pohlavím
Jerazol - anděl síly
Jeu - velký anděl, strážce světla a uspořádání kosmu
Jhudiel - nositel boží milosrdné lásky
Jophiel (tvořivá síla) - učí nás vědomě objevit světlo uvnitř
Joustriel - anděl šesté hodiny dne
Jukar - princ nad všemi anděly
Jehudiel (ten, který se ptal boha) - vládce pohybů nebeské sféry

Hezký den, hetmé


Magie - Kabala

23. března 2017 v 10:43 | Hetmé |  Magie
Dlouho jsem nic nenapsala do rubriky magie. Chci se spíše zaměřit na svobodné zednářství a toto je pouze doplnění. V magii moc zběhlá nejsem, ale už pár let se o ní zajímám. Proto jsem také založila tuto rubrku, abych zjistila, že vlastně toho i po několika letech hledání, čtení, vím pravdu málo. Zatím magii nepraktikuji a asi se o to ani pokoušet nebudu. Je to odvětví, které mě velice zajímá, ale necítím se hodna, abych jakkoli magii provozovala. Dnes tedy napíši pár řádků o kabale. Musím říct, že mě toto učení opravdu uchvacuje, ale zatím jsem nenarazilana na nějakého učitele kabaly.

Teoretickou základnou hermetismu, a tudíž i magie, je kabala. Toto hebrejské slovo je odvozeno od kořene kabal (dostat, obdržet,příjmout) a obvykle se překládá jako podání, předávání nebo tradice. Obsahem kabaly je filozofická a mystická nauka o Bohu, člověku a Stvoření. Kabala jak ji známe dnes, je dílem židovských učenců.

Kabala byla sdělena Bohem Mojžíšovi na Sinaji jako esoterní výklad Tory. Je chápána jako duše Tory a většina kabalistických spisů má charakter komentářů k určitým výrokům a místům Písma. Historicky lze původ kabaly sledovat až ke knihám Starého zákona a k Talmudu. k obecnému kabaly však došlo až ve 13. století, kdy bylo toto učení prezentováno již jako hotový a důkladně propracovaný systém, ale první písemné zpracování kabalistických tezí se klade již do 2. století.


Rozdělení Kabaly
Existují dvě hlavní oblasti, jimiž se kabala zabývá. Kabalistické učení se dělí na maase Berešit (dílo Stvoření) a maase Merkava (dílo Vozu).
Dílo Stvoření obsahuje nauku o vzniku a podstatě světa (kosmologie) a člověka, ale spadá sem i etika.
Dílo Vozu učí o podstatě Boha a o věcech a bytostech nadsmyslného světa (nehmotného) tj: o andělích, démonech...Oba tyto oddíly jsou součástí teoretické kabaly.
Ptaktická kabala učí o znalosti Božích jmen a dalších duchovních bytostí, o práci s nimi a jejich odvozovaní za pomocí hebrejských písmen.

Člověk se nachází uprostřed, na půl cesty mezi nebem a zemí a také se vyvíjí mezi těmito dvěma velice odlišnými světy. Musí tedy nějakým způsobem navázat styk, spolupráci mezi těmito dvěma aspekty - světským a božským. Kabala mu může pomoci dosáhnout jakéhosi druhu koordinace.

Je to velice krátký článek. Za což se omlouvám. Zase mám v plánu napsat něco o svobodném zednářství. Ten bude o trochu delší :)
Přeji hezký den.
Hetmé
Týden, na který bych nejraději zapomněla

22. března 2017 v 10:36 | Hetmé |  Deníček
Ahoj, zase se po delší době hlásím s článkem. Nebude nějak převratně dlouhý, ale chci napsat pár řádek, aby se neřeklo a měla bych na duši klid a pokusila se celkově uklidnit, třeba přemýšlením nad článkem, získám na věc nový pohled, tak vám chci popřát příjemné čtení :)

Minulý týden jsem měla prázdniny a kupodivu, už jsem zase doma. Ve škole jsem moc dlouho nebyla. Mám chřipku, ale to není to hlavní, co mě trápí. Ve škole se to dá dohnat, horší je to zdraví, které mám jenom jedno a podle toho, bych s ním měla zacházet. Jenom že, já si dávám pěkně zabrat a mé tělo mi to začíná vracet.

O prázdninách jsem musela na prohlídku k doktorce," obyčejná prohlídka" jsem si říkala, asi mě budou odebírat, měřit zrak, udělají to nejnutnější, a já budu moct jít domů. Nijak jsem to neřešila a prohlídka opravdu probíhala v pohodě, do doby než mě chtěli odebrat.

Vždycky se mi u toho trohu motala hlava, ale nikdy to nebylo strašné a mohla jsem odejít. Tentokrát ale bylo všechno jinak. Po odběru se mi zamotala hlava, že jsem tam sebou málem sekla. Lehla jsem si na lůžko a snažila se dát dohromady, trvalo to ale déle než obvykle. Ležela jsem tam skoro dvacet minut a bylo mi děsně. Postupně to začalo odeznívat a já mohla domů, poděkovala jsem a byla ta tam.

Doma jsem celý den nic neudělala, bylo mi na nic. Odpoledne mi volali, že mi zjistili chudokrevnost. Super, řekla sem si, alespoň vím, proč se mi pořád motá hlava, když třeba popoběhnu a nebo celkově po nějaké větší námaze jsem hned vyčerpaná, pořád ospalá a unavená. Konečně ty své každodenní únavy můžu přičítat chudokrevnosti a ne jak jsem si myslela, že mám únavu mám z období depresí a zbůsobena je léky, které na to beru. Musím říci, že tu mojí celkovou únavu, jsem také přičítala medikaci a nijak si z toho nedělala hlavu. Mám každý den brát tabletky se železem. Abych ho nějak doplnila. Což není tak hrozné.

Ctěla bych trochu říct k tématu "já a maso". Od malinka mi nikdy maso moc nechutnalo, ale u nás doma se jedlo vždycky ve velkém, a naši jsou opravdu milovníci masa. Já ho také snědla, ale nedalo by se říci, že mi chutnalo, jedla jsem ho, protože nebyla jiná možnost. Když jsem byla na druhém stupni základky, měla jsem ve třídě kámošku, která byla vegetariánka od mala. Vyptávala jsem se jí na různé informace a pak se rozhodla, proč to nezkusit. Maso mi nechutná, takže mám důvod.

Tak jsem tedy zkoušela vynechávat maso alespoň ve škole, doma se to nesetkalo zrovna s pozitivní odezvou. Ale už jsem ho nejedla tolik. To vydrželo několik let.Když jsem nastoupila na střední školu a přes týden nebyla doma. Rozhodla jsem se, že přes týden, budu úplně bez masa. A trocbu masa o víkendu. Docela to fungovalo, vlastně několik let. I doma jsem už pak jedla hodně soju a zjišťovala, že mi to takhle vyhovuje.

Mé tělo si ale teď řeklo, že nemá dost železa, takže ho asi budu muset začít jíst, zatím beru prášky. Včera jsem se dozvěděla, že je dosti možné, že mám celiakii. Takzvaná alergie na lepek. To je onemocnění tenkého střeva, které nezpracovává určité druhy obilí. Když ho konzumujete, může způsobit až rokovinu tenkého střeva. Takže když se celiakie najde, musí se úplně vynechat ze stravy lepek.

Problém je, že budu muset vynechat hodně potravin, jako je pečivo, sušenky vlastně všechno krom, zeleniny, ovoce a hub. Tyto potraviny lepek neobsahují. A neobsahují ho i nějaké druhy masa. Což mě opravdu nepotěšilo. Budu ho muset začít, alespoň trochu jíst. Zatím zkoumám, jak by se to dalo zkloubit i bez masa. Ale také ještě nemám žádné výsledky, tak zůstávám v klidu.

Dnes jsem měla ještě jeden odběr a do týdne bych měla vědět, jestli jsem alergická či ne. Doufám, že ne. Bylo by to ohodně snažší. Holt ale to ovlivnit nemohu, mohu jen doufat.


Přeji hezký den,
Hetmé
Jaro je tady!! Aneb alergici si užijí

18. března 2017 v 4:44 | Hetmé |  Deníček
Po nekonečně dlouhé zimě, která nebyla na sníh moc bohatá, ale teplo také nebylo, už přichází jaro. Na jednu stranu mám toto období ráda, protože se probouzí příroda po dlouhém zimním spánku, dny se konečně prodlžují, je déle světlo, a je tepleji, což znamená, že konečně mohu zase začít chodit do přírody.

Je sice pravda, že když jsem ve škole, ven se moc nedostanu, ale když si udělám procházku po dni ve škole, je mi hned lépe na duši, a citím jak ze mě únava opadává. Je sice krátká, ale vždy má na mě pozitivní účinky. Je krásné procházet se, když už se začíná oteplovat a mohu pozorovat krajinu a poslouchat ptáky, kteří už začínají zpívat.

Jaro ale nevnímám jen pozitivně. Jsem alergička,jako polovina naší populace, takže si v tomto období také pěkně užívám. Začíná to rýmou, když roste tráva. Pak když je období pylů, tak je mi snad nejhůře. Mám rýmu jako trám, slzí mi oči a ještě k tomu mě svědí celé tělo. Prášky které beru, mi trochu pomáhají, ale není to úplně ono. Do trávy si mohu lehnout, až v létě. Občas se mi k tomu přidá i kašel, je to většinou jen když jsem venku a dýchám pyly.

Závídím lidem, kteří nemají alergii a mohou si v klidu užívat jara. Letos bych chtěla chodit častěji do přírody a mám v plánu pořidit i pár fotek, které bych sem pak dala. Po zimě jsem ještě nikde nebyla a zatím není moc hezké počasí. Musím ještě chvíli počkat, dokud nebude tepleji.

Přemýšlím, jaké by to bylo, kdybychom nebyli alergičtí. Druhů alergií je v dnešní době tolik a je to hlavně naším žvotním stylem. Už podle toho co jíme, že jíme nezdravé věci, pak je náš organismus oslabený. Proto jsme náchylnější na pyly a prach.

Potraviny, které konzumujeme, hlavně zelenina a ovoce, jsou chemicky ošetřeny, i když se zelenina či ovoce pečlivě omyje, stejně tam něco zůstane a my to pak zkonzumujeme a náš organismus se s tím 'jedem' musí vypořádat. I toto ho oslabuje a pak jsme náchylnější k alergií.

Co se týče jídla, jediné co nám zbývá, je si potrvaviny pečlivě před konzumací omýt. V přírodě nechodit na rozkvetlé louky, spíše se teď veškerým alergenům, pokud to bude možné, vyhnout. Přeji všem, kteří si teď užívají, jako já, abychom přežili ve zdraví.

Hezký den,

Hetmé

Mé zkušenosti se seznamkou

14. března 2017 v 18:13 | Hetmé |  Články
Ahoj, tentokrát jsem se rozhodla napsat článek o mých zkušenosech na seznamce. Jako první bych chtěla říci, že to jsou jen mé názory a nikomu nic nevnucuji. Ze začátku jsem měla jen negativní pocity, že tam jsou samí nevyzrálí kluci, kteří si ještě bez maminky nedokáží zavázat kaničky od bot. Nebo jen ti, kteří hledají své uspokojení. Bylo mi to dost nepříjemné a nesouhlasila jsem s tímto stylem hledání partnera.

V té době, kdy jsem byla v prváku na střední, kdy mé spolužačky měly všechny přítele a já byla sama, mi bylo dosti smutno a říkala si, co asi dělám špatně. A nevěděla jak z toho ven. Jenže ve škole nebyl někdo, s kým se dalo mluvit, a všichni normální kluci už byli zadaní.

Narazila poprvé na seznamku. A řekla si, proč to nezkusit a třeba si tam někoho najdu. Navíc jedna z mých kámošek měla přítele ze seznamky, tak jsem si řekla proč to nezkusit a založila si profil. Musím říci, že ty "zjevy" co tam byly mě opravdu hodně vyděsily.

Nakonec jsem si tam začala psát s jedním klukem. Psali jsme si asi týden a domluvili se na schůzce. Párkrát jsme se jěště spolu byli na schůzce, nakonec se z něj vyklubalo že je hodně nezodpovědný. Tak jsme se dál nescházeli.

Po delší době jsem zase byla zase začala přemýšlet, že bych zase ráda s někým. Ve škole nebyl nikdo s kým. Začala jsem chodit s kámoši na pivo (já nepila) začala se utápět v depresích, že jsem sama.

Nenapadlo mě nic jiného, než zase zkusit seznamku, že tentokrát budu mít štěstí. Začala jsem si psát s klukem, který mi přišel docela sympatický. Byl to právník. Psali jsme si asi čtrnáct dní, pak jsme se domluvili, že se uvidíme. Asi měsíc jsme chodili na schůzky. Ale po dvou měsících jsme byli jen přátelé.

V té době jsem na tom byla zdravotně dost špatně, Měla jsem dost silné deprese a nevěděla kudy kam, proto jsem byla ráda, že tu byl někdo, s kým jsem na své problémy nemusela myslet. Problém byl ten, že když jsem měla nastoupit do nemocnice, kvůli dalším zdravotním problémům. Přestal se mnou komunikovat, a už se neozval.

Nedávala jsem tomu žádnou naději, že si tam někoho najdu. Pro mě to byla jen zábava. Začala jsem si tam psát s jedním klukem. Už od začátku, jsem věděla, že je jiný než všichni ostatní. Psali jsme si spolu několik hodin denně. Asi po čtrnácti dnech psaní jsme se potkali.

Věděla jsem, že je to ten pravý. Už po první schůzce. V hlavě to měl velmi srovnané, a naše rozhovory byly opravdu hodně dlouhé. Asi po pár týdnech jsme spolu začali chodit. Byla jsem štastná a ještě jsem. Za pár týdnů spolu budeme už jeden rok, Je strašné, jak ten čas utíká. Nebýt mé kámošky, tak by jsme spolu nebyli.

Teď jsem opravdu šťastná, když někoho milujete, váš život se opravdu změní a k tomu hezčímu.

Hezký den,
Hetmé


Svobodné Zednářství - Symbol a další pojmy

14. března 2017 v 11:16 | Hetmé |  Svobodné Zednářství
Chtěla bych zase napsat článek o Svobodném zednářství, je to už dlouho co jsem k tomuto tématu nic nenapsala, chci jen říci, že tento článek jsem nenapsala já, jen ho dala dohromady z několika knížek o Svobodném zednářství. Přeji hezké čtení.

Existuje několik různých výrazů, které se významem pojmu symbol blíží, každý z nich má ale jasně vymezený charakter.
Symbol je něco, co má konkrétní reálnou podobu věci známé z běžného každodenního života a má také význam této věci, je možné mu však přisoudit ještě další, skrytý význam, který není na první pohled vidět a ani nemusí být univerzálně dán, tj. každý může různým symbolům dávat jiný skrytý význam. Vysvětlení toho kterého symbolu je tak přímo závislé na tom, kdo ho vysvětluje a jaká je jeho osobní interpretace.

Například Slunce je samo o sobě jasným nebeským tělesem se zcela konkrétním prvotním významem. Vnímáno jako symbol dostává mnohé jiné interpretace: může být chápáno jako symbol na rozdíl od noci, jako symbol světla vůbec na rozdíl od tmy a v přeneseném smyslu potom jako světlo duševní, vzdělanost či kultura.

V uvedeném případě jde o těleso vzniklé nezávisle na vůli a vědomí člověka, ale symboly mohou být i předměty vytvořené člověkem: základními zednářskými symboly jsou kružítko a úhelník, původně geometrické nástroje.

Interpretace symbolu je přímo závislá na interpretujícím. V každém symbolu je tedy třeba nalézt něco, na čem se mohou všichni shodnout, jakýsi bod odrazu, z něhož může každý postupovat dále individuálním směrem.

Symbol je konkrétní dobře známá věc s jasným původním významem a určením. Dokonce lze říci, že čím primitivnější určení symbol původně má, tím jasněji a srozumitelněji k člověku promlouvá. Teorie symbolů a jejich chápání je velmi rozsáhlá.


Základní Zednářské symboly

Zednářství jako celek používá řadu různých symbolů a jejich soustav. Existují tři základní soustavy, z nichž každá přísluší jednomu ze tří základních stupňů. Další soustavy se vztahují k tzv. vyšším stupňům zasvědcení. Mnohé symboly jsou společné všem směrům, vyskytuje se však řada odlišností.

Tři základní stupně používají bez výhrad jedno společné, pro zednářství typické téma: symboliku stavebnictví, přesněji středověkého.

Středověké stavební hutě a bratrstva jsou jedním ze zdrojů, z nichž se zednářství zrodilo. Často bývají nazývány zednářstvím operativním, současné zednářství je označováno jako operativní. (Duchovní)

Cílem Zednářské práce je výstavba chrámu lidstva, chrámu moudrostí a cností, bratrství, lásky a porozumění. Zednáři jsou přirovnáni ke stavebním dělníkům, přesněji kameníkům, kteří mají opracovat hrubé kameny do takových tvarů, aby mohly být použity při stavbě a přesně zapadly na určené místo v konsrukci. Zednáři jsou současně stavebníky a materiálem, současně opracovávají a jsou opracováni.

Mezi další symboly patří kladívko a dláto, jimiž se kameníci opracovávají. Používají se i symboly, které se nebztahují ke stavebnictví, ale například k astronomii ( Měsíc, Slunce, Nebe, hvězdná obloha ) Jejich význam tkví v uvědomění si prostoru, v němž existujeme a který má být předmětem našeho zkoumání a hledání.

Doufám, že jsem vám zase pomohla trochu osvětlit něco ze Svobodného Zednářství.
Přeji Vám hezký den,
HetméJména Andělů od K

13. března 2017 v 9:06 | Hetmé |  Andělé
Kabniel - anděl vyvolaný pro vyléčení hlouposti
Kabshiel - anděl udělující přízeň a sílu.
Kadi(el) - páteční anděl sloužící v třetích nebesích
Kakabel - jeden z andělů souhvězdí
Kamali - duch ochránce
Kandile - jeden z devíti svatých andělů
Karoz - andělský zpravodaj
Katzfiel - andělský princ meče a strážce šestých nebes
Kemiel - jeden z 70 andělů vyvolaných v době porodu
Kepharel - anděl stromu granátového jablka
Kerub - anděl knih a moudrosti, porážky ďáblů
Kerubim - anděl vašich dcer
Kfial - jeden z 64 andělů dohlížejících nad sedmími nebesy
Kirtabus - duch jazyků a deváté hodiny
Kmiel - působí proti zlému oku
Kokaviel - anděl povolující nemožné věci
Korniel - jeden z početných andělských stráží
Kotecha - anděl pečeti
Kutiel - anděl vyvolaný v souvislosti s používáním božských tyčinek
Kyriel - jeden z 28 andělů řídících 28 sídel Měsíce


Přeji hezký den,
Hetmé
Houslistka Lindsey Stirling v Praze

4. března 2017 v 16:30 | Hetmé |  Deníček
Po delší době se zase ozývám. Teď toho bylo opravdu dost a tak napsat nějaký článek, na to mi nevyzbyl čas. Teď už ale fakt musím, chtěla bych popsat své zážitky z koncertu fenomenální houslistky Lindsey Stirling, která byla po třetí v České republice, kde udělala dva koncerty, kvůli rychle vyprodanému prvnímu, ještě přidávala jeden. Myslím, že je to pocta pro všechny české fanoušky. Já byla zatím na všech koncertech co v naší zemi měla. A pokaždé to byl nezapomenutelný zážitek.

Lindsey Stirling je Americká houslistka, skladatelka a tanečnice, V roce 2010 začínala v Americans got talent, kde se dostala do semifinále, pak vypadla. Natočila své první album nazvané Lindsey Stirling, a navázala spolupráci s kameramanem Davinem Grahamem. Její první video na youtube mělo během jedné hodiny přes milion shlédnutí. Nejznámější písnička Crystallize má přes bilion shlédnutí.

Druhé album Shatter Me bylo několik týdnů v žebříčku nejlepších alb na Bilboard. K tomuto albu bylo další turné, kdy se poprvé ukázala i u nás v Česku. Show byla během pár měsíců vyprodaná. Můj první koncert, kdy jsem jí slyšela poprvé na živo, bylo to úžasné, už jsem věděla, že a přijede příště, musím si koupit VIP abych se s ní mohla vidět a říct jí, jak moc inspirativní, pro muzikanta je.

Další evropské turné bylo naplánováno asi za rok na to. Nezaváhala jsem a hned si koupila lístky i s VIP. A půl roku se těšila na koncert a až se s Lindsey uvidím a řeknu jí, jak moc je pro mě inspirativní. Všechno jsem si napsala. Vzala si foťák a nějaké věci a vyrazila na koncert. Setkání s Lindsey pro mě bylo nezapomenutelné, to co jsem měla připravené, že jí řeknu, jsem ze sebe nedostala vůbec nic. Zařekla jsem se, že příští koncert už musím s Lindsey promluvit.

Koncert utekl jak voda, dostala jsem plakát a podepsané cd, ještě jsem měla fotku, kterou jsem pak ro sebou nosila všude. Jsme s Lindsey obě stejně vysoké a v té době jsme vypadaly jako sestry.

Za rok na to v březnu Lindsey uskutečnila další turné k novému albu Brave Enough. Bylo to úžasné!! Ale před koncertem to byly opravdu nervy, budu vyprávět.

Když jsem se dozvěděla o naplánvaném koncertu, hned jsem si koupila lístky a za pár dní si dokoupila VIP. Koncert byl až za půl roku. Už jsem se moc těšila.

Týden před koncertem, jsem netrpělivě sledovala, kdy mi na e-mail konečně dorazí lístky i s VIP. Každý den jsem koukala a nic nepřišlo, tři dny před koncertem už jsem začala být trochu nervozní. Nakonec den před koncertem mi přišly informace o VIP, ale lísky nikde.

Už jsem se pomalinku začala smiřovat s tím, že na koncert mohu zapomenout, protože mě bez lísků nepustí. Nakonec jsem napsala na stránky českého fanklubu, kde mi řekli, že stačí jít pouze na občanku, že pokud mám objednaný lístek z webu, tak mi nic nepříjde. Takže se mi ulevilo.

Přišla jsem na místo koncertu asi hodinu před tím, než nás tam měli začít pouštět. Byla vidět řada asi padesáti lidí, co netrpělivě čekali a doufali, že si zaberou dobrá místa. S VIP jsem měla jistotu, že budu ve předu a nemusela se strachovat, jestli vůbec uvidím. Nakonec se tam sešla parta z minulého koncertu, takže nám čekání uteklo.

Pak nás začali pouštět dovnitř, opravdu na občanku, takže nebyl žádný problém a já už se těšila, až uvidím Lindsey. Koupila jsem si tričko a čepici, ještě Nové CD, které jsem si chtěla nechat podepsat. Mohli jsme si nechat podepsat jednu věc, rozhodla jsem se pro album.

Sešli jsme tedy do sálu, kde už přicházela Lindsey, abychom se s ní mohli nechat vyfotit. Na nějaké proslovy nebyl čas. Trochu jsem si popovídala s jejím klávesistou, najednou mi nešel mobil, nevím co se stalo, musela mě fotit její manažerka na svůj mobil a pak mi to poslala. Takže jsem tam s Lindsey byla dvakrát dýl než ostatní, ale neřekla jsem jí kromě pozdravu a jména nic.

Když jsem odešla od Lindsey, šla jsem si najít místo ( ve druhé řadě ), abych si poslechla soundcheck. Kluci už mi tam drželi místo. Soundcheck byl krátký jen dvě písničky a pak pár otázek, a najendou tam Lindsey nebyla. Pak jsme hodinu čekali a bavili se, aby nám utekl čas. Začali pouštět dovnitř lidi a za půl hodiny bylo plno. A my čekali, než začne koncert.

V půl osmé začínal koncert, tedy po půl osmé. Moc jsem si to užila Lindsey byla plná energie, kterou dávala svou hudbou nám fanouškům. Byly chvíle, kdy jsem se smála, skladba, kterou jsem probrečela. Koncert byl pro mě plný emocí. Ještě pár týdnů budu žít z tohoto koncertu a nádherného, hlavně nezapomenutelného zážitku.

Hezký den,
Hetmé