Houslistka Lindsey Stirling v Praze

4. března 2017 v 16:30 | Hetmé |  Deníček
Po delší době se zase ozývám. Teď toho bylo opravdu dost a tak napsat nějaký článek, na to mi nevyzbyl čas. Teď už ale fakt musím, chtěla bych popsat své zážitky z koncertu fenomenální houslistky Lindsey Stirling, která byla po třetí v České republice, kde udělala dva koncerty, kvůli rychle vyprodanému prvnímu, ještě přidávala jeden. Myslím, že je to pocta pro všechny české fanoušky. Já byla zatím na všech koncertech co v naší zemi měla. A pokaždé to byl nezapomenutelný zážitek.

Lindsey Stirling je Americká houslistka, skladatelka a tanečnice, V roce 2010 začínala v Americans got talent, kde se dostala do semifinále, pak vypadla. Natočila své první album nazvané Lindsey Stirling, a navázala spolupráci s kameramanem Davinem Grahamem. Její první video na youtube mělo během jedné hodiny přes milion shlédnutí. Nejznámější písnička Crystallize má přes bilion shlédnutí.

Druhé album Shatter Me bylo několik týdnů v žebříčku nejlepších alb na Bilboard. K tomuto albu bylo další turné, kdy se poprvé ukázala i u nás v Česku. Show byla během pár měsíců vyprodaná. Můj první koncert, kdy jsem jí slyšela poprvé na živo, bylo to úžasné, už jsem věděla, že a přijede příště, musím si koupit VIP abych se s ní mohla vidět a říct jí, jak moc inspirativní, pro muzikanta je.

Další evropské turné bylo naplánováno asi za rok na to. Nezaváhala jsem a hned si koupila lístky i s VIP. A půl roku se těšila na koncert a až se s Lindsey uvidím a řeknu jí, jak moc je pro mě inspirativní. Všechno jsem si napsala. Vzala si foťák a nějaké věci a vyrazila na koncert. Setkání s Lindsey pro mě bylo nezapomenutelné, to co jsem měla připravené, že jí řeknu, jsem ze sebe nedostala vůbec nic. Zařekla jsem se, že příští koncert už musím s Lindsey promluvit.

Koncert utekl jak voda, dostala jsem plakát a podepsané cd, ještě jsem měla fotku, kterou jsem pak ro sebou nosila všude. Jsme s Lindsey obě stejně vysoké a v té době jsme vypadaly jako sestry.

Za rok na to v březnu Lindsey uskutečnila další turné k novému albu Brave Enough. Bylo to úžasné!! Ale před koncertem to byly opravdu nervy, budu vyprávět.

Když jsem se dozvěděla o naplánvaném koncertu, hned jsem si koupila lístky a za pár dní si dokoupila VIP. Koncert byl až za půl roku. Už jsem se moc těšila.

Týden před koncertem, jsem netrpělivě sledovala, kdy mi na e-mail konečně dorazí lístky i s VIP. Každý den jsem koukala a nic nepřišlo, tři dny před koncertem už jsem začala být trochu nervozní. Nakonec den před koncertem mi přišly informace o VIP, ale lísky nikde.

Už jsem se pomalinku začala smiřovat s tím, že na koncert mohu zapomenout, protože mě bez lísků nepustí. Nakonec jsem napsala na stránky českého fanklubu, kde mi řekli, že stačí jít pouze na občanku, že pokud mám objednaný lístek z webu, tak mi nic nepříjde. Takže se mi ulevilo.

Přišla jsem na místo koncertu asi hodinu před tím, než nás tam měli začít pouštět. Byla vidět řada asi padesáti lidí, co netrpělivě čekali a doufali, že si zaberou dobrá místa. S VIP jsem měla jistotu, že budu ve předu a nemusela se strachovat, jestli vůbec uvidím. Nakonec se tam sešla parta z minulého koncertu, takže nám čekání uteklo.

Pak nás začali pouštět dovnitř, opravdu na občanku, takže nebyl žádný problém a já už se těšila, až uvidím Lindsey. Koupila jsem si tričko a čepici, ještě Nové CD, které jsem si chtěla nechat podepsat. Mohli jsme si nechat podepsat jednu věc, rozhodla jsem se pro album.

Sešli jsme tedy do sálu, kde už přicházela Lindsey, abychom se s ní mohli nechat vyfotit. Na nějaké proslovy nebyl čas. Trochu jsem si popovídala s jejím klávesistou, najednou mi nešel mobil, nevím co se stalo, musela mě fotit její manažerka na svůj mobil a pak mi to poslala. Takže jsem tam s Lindsey byla dvakrát dýl než ostatní, ale neřekla jsem jí kromě pozdravu a jména nic.

Když jsem odešla od Lindsey, šla jsem si najít místo ( ve druhé řadě ), abych si poslechla soundcheck. Kluci už mi tam drželi místo. Soundcheck byl krátký jen dvě písničky a pak pár otázek, a najendou tam Lindsey nebyla. Pak jsme hodinu čekali a bavili se, aby nám utekl čas. Začali pouštět dovnitř lidi a za půl hodiny bylo plno. A my čekali, než začne koncert.

V půl osmé začínal koncert, tedy po půl osmé. Moc jsem si to užila Lindsey byla plná energie, kterou dávala svou hudbou nám fanouškům. Byly chvíle, kdy jsem se smála, skladba, kterou jsem probrečela. Koncert byl pro mě plný emocí. Ještě pár týdnů budu žít z tohoto koncertu a nádherného, hlavně nezapomenutelného zážitku.

Hezký den,
Hetmé 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Žolanda Žolanda | E-mail | Web | 13. března 2017 v 11:40 | Reagovat

Tato houslistka je fakt úžasná.. mám ji moc ráda.. strašně se mi líbí klip na youtube s Pentatonixem.. Radioactive ;)

2 Hetmé Hetmé | E-mail | Web | 13. března 2017 v 11:48 | Reagovat

Také mám moc ráda její klipy s Pentatonix, už jsem byla na dvou koncertech co u nás měli, musím říci, že to byl další super zážitek, ale Lindsey je u mě pořád na prvním místě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama