Jaro je tady!! Aneb alergici si užijí

18. března 2017 v 4:44 | Hetmé |  Deníček
Po nekonečně dlouhé zimě, která nebyla na sníh moc bohatá, ale teplo také nebylo, už přichází jaro. Na jednu stranu mám toto období ráda, protože se probouzí příroda po dlouhém zimním spánku, dny se konečně prodlžují, je déle světlo, a je tepleji, což znamená, že konečně mohu zase začít chodit do přírody.

Je sice pravda, že když jsem ve škole, ven se moc nedostanu, ale když si udělám procházku po dni ve škole, je mi hned lépe na duši, a citím jak ze mě únava opadává. Je sice krátká, ale vždy má na mě pozitivní účinky. Je krásné procházet se, když už se začíná oteplovat a mohu pozorovat krajinu a poslouchat ptáky, kteří už začínají zpívat.

Jaro ale nevnímám jen pozitivně. Jsem alergička,jako polovina naší populace, takže si v tomto období také pěkně užívám. Začíná to rýmou, když roste tráva. Pak když je období pylů, tak je mi snad nejhůře. Mám rýmu jako trám, slzí mi oči a ještě k tomu mě svědí celé tělo. Prášky které beru, mi trochu pomáhají, ale není to úplně ono. Do trávy si mohu lehnout, až v létě. Občas se mi k tomu přidá i kašel, je to většinou jen když jsem venku a dýchám pyly.

Závídím lidem, kteří nemají alergii a mohou si v klidu užívat jara. Letos bych chtěla chodit častěji do přírody a mám v plánu pořidit i pár fotek, které bych sem pak dala. Po zimě jsem ještě nikde nebyla a zatím není moc hezké počasí. Musím ještě chvíli počkat, dokud nebude tepleji.

Přemýšlím, jaké by to bylo, kdybychom nebyli alergičtí. Druhů alergií je v dnešní době tolik a je to hlavně naším žvotním stylem. Už podle toho co jíme, že jíme nezdravé věci, pak je náš organismus oslabený. Proto jsme náchylnější na pyly a prach.

Potraviny, které konzumujeme, hlavně zelenina a ovoce, jsou chemicky ošetřeny, i když se zelenina či ovoce pečlivě omyje, stejně tam něco zůstane a my to pak zkonzumujeme a náš organismus se s tím 'jedem' musí vypořádat. I toto ho oslabuje a pak jsme náchylnější k alergií.

Co se týče jídla, jediné co nám zbývá, je si potrvaviny pečlivě před konzumací omýt. V přírodě nechodit na rozkvetlé louky, spíše se teď veškerým alergenům, pokud to bude možné, vyhnout. Přeji všem, kteří si teď užívají, jako já, abychom přežili ve zdraví.

Hezký den,

Hetmé
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama