Svobodné Zednářství a já

10. dubna 2017 v 11:11 | Hetmé |  Svobodné Zednářství
Dostala jsem nápad, napsat pár řádků o tom, jak já, 22 letá studentka jsem se dozvěděla o Svobodných zednářích. Je to pět let co jsem se o tomto bratrství poprvé dozvěděla. Od té doby jsem přečetla opravdu hodně literatury, článků na internetu a neustále hledám nové informace.

V dnešní době, je opravdu hodně dostupné literatury a člověk když hledá, najde opravdu kvalitní díla, které osvětlují tuto problematiku. Ale nebylo tomu tak vždy. Dříve nebylo možné, napsat, nebo si přečíst jen tak nějakou literaturu. Z lóží bylo zakázáno vynášet nějaké informace, proto veřejnosti zůstala tato společnost po dlouhou dobu skryta. Až v dnešní době se hodně lóží otevírá veřejnosti, pořádají různé přednášky, kterých se mohou zůčastnit i "nezasvěcení".

Upřímně, jsem opravdu posedlá skladatelem Wolfgangem Amadeem Mozartem. Mám ráda jeho hudbu a už jsem přečetla nesčetně jeho životopisů. Proč pak to píši? Protože Mozart se ve věku 30 let, neví se to přesně, stal svobodným zednářem. Bylo to v 17. století, kdy Svobodné zednářství zažívalo největší rozkvět, vládl zrovna
Josef II, syn Marie Terezie, kdy svým patentem zakázal veškerá společenství, která by mohla ohrozit jeho vládu, ale Svobodné Zednáře v tomto patentu vynechal. To jsem odbočila, proto v Mozartově hudbě lze najít řadu skladeb, které složil pro bratry v lóži. Našla jsem několik autorů, co napsali knihu o Mozartovi a Svobodném Zednářství. Moc jí není, ale trochu přeci.

Lóže v České republice mají internetové stránky, ne všechny, ale alespoň některé. Hodněkrát jsem zkoušela napsat na jejich stránky, abych se dozvěděla něco víc, ale weby nebyly aktualizované a dost často mi na e-mail nepřišla vůbec žádná odpověď, byla jsem z toho fakt smutná. Nevěděla jsem, co dělám špatně.

Nakonec jsem napsala asi na 5 stránek a nepřišla i žádná odpověď. Pak jsem brouzdala na internetu a narazila na diskusi, a dozvěděla jsem se, že u nás nemáme jen mužské lóže, ale i ženské. Neodolala jsem a napsala na nově objevené stránky. Uběhl asi týden a já dostala odpověď. Byla jsem opravdu ráda a po několika vyměněných e-mailech, jsem se s paní sešla.

Z našeho setkání jsem si přinesla opravdu hodně. Hlavně spoustu nových informací a chuť hledat stále nové. Musím říci, že mě to ani skoro po dvou letech nepřešlo a vím, že kdybych měla další otázky, na které bych nenašla odpovědi, mohu se znovu ozvat. Což je fakt super.


Mějte se hezky,
Hetmé 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama