Červenec 2017

Významní svobodní zednáři

21. července 2017 v 4:44 | Hetmé |  Svobodné Zednářství
V historii můžeme slavných osobností, co byli svobodnými zednáři. Některým se opravdu podařilo měnit dějiny, ostatní našli jiný způsob, aby uplatnily své zednářské vzdělání. Zde je pár jmen:


Jan Evangelista Purkyně ( 1789-1869 )
Významný český fyziolog, anatom, biolog a filozof. Svou prací o živočišných tkáních složených z buněk s jádry (1837) se stal ze spoluzakladatelů cytologie. Přítel svobodného zednáře J. W. Goetheho. Mezi prvními na světě přisoudil buňkám jejich stěžejní význam pro život. Je zřejmě nejfrekventovanějším eponymem české vědy: Purkyňova vlákna v srdci, Purkyňovy buňky v malém mozku, Purkyňovy obrázky a jev ( vnímání světla a barev okem ) a řada dalších po něm nazvaných útvarů.
Člen londýnské Královské společnosti, vídeňské a pařížské akademie věd, poslanec zemského sněmu, nositel Leopoldova rytířského řádu. Je pochován na vyšehradském Slavíně.
Alfons Mucha ( 1860-1939 )
Světoznámý český secesní malíř a výtvarník (vymaloval Lóži v New Yorku). Pracoval ve Vídni, Paříži a Mnichově. V USA byl považován za největšího dekorativního umělce světa. Zasahoval také do divadelsnictví, sochařství, vytvářel obaly i kalendáře. Vytvořil grafickou předlohu pro první čísl. známku, stejně tak i pro první sérii bankovek. Ta však byla po protestech především katolických kruhů stažena z oběhu, obsahovala zjevné zednářské prvky. Podílel se na výzdobě katedrály sv. Víta. Zemřel na zápal plic ve vězení gestapa.
Edvard Beneš ( 1884-1948 )
Druhý českoslovenksý president. Docent filozofie. Studoval na Sorboně, nebo v Berlíně. Člen výboru proti Rak.-Uhersku. Po vyhlášení samostatného Československa, byl ministrem zahraničí, poté předsedou vlády. Zednářem byl od roku 1927.
Jan Masaryk ( 1886 - 1948 )
Sym prvního čsl. prezidenta T. G. Masaryka, jeden z nejvýznačnějších čsl. diplomatů první poloviny 20. století, doktor práv.
Během první sv. války povýšen na důstojníka a vyznamenán za statečnost. Poté diplomat v USA, osobní tajemník Edvarda Beneše, náš předválečný velvyslanec v Londýně, ministr zahraničí poválečné vlády. Za ČSR podepsal Chartu OSN. V únoru 1948 odmítl odstoupit s ostatními demokratickými ministry, snažil se o dobré vztahy se SSSR, ale byl pobouřen Stalinovým vetem proti účasti ČSR na Marshallově plánu a jako jediný se v Moskvě Stalinovi postavil. V březnu 1948 byl nalezen mrtev pod oknem svého bytu. Vyšetřování v roce 2004 potvrdilo, že byl zavrařděn komunistickými agenty.
Karel Čapek ( 1890 - 1938 )
Významný český spisovatel. Doktor filozofie, redaktor Národních listů, Lidových novin, dramaturg a režisér vinohradského Královského divadla. Dlouhodobý přítel T. G. Masaryka. Mezinárodně aktivní ve spisovatelském penclubu. Napsal desítky pojednání, článků, především knih s lidským a mravním odkazem - Bílá Nemoc, R.U.R, Válka s mloky.. Opakovaně navržen na Nobelovu cenu míru.Louis Armstrong ( 1901 - 1971 )
Světoznámý jazzový hudebník a trumpetista, určil tvář hot - jazzu 20. století. Hrál také asi v 15 filmech.
Jeho koncerty s jazzovým big-bandem, nobe i jen s menší skupinkou hudebníků, byly vždy také show. Své posluchače strhnul nejen profesionálně kvalitní hrou, hlubokým chraplavým hlasem, ale také upřímným projevem a nepředstíranou radostí ze hry.
James Cook ( 1728 - 1779 )
Mimořádně významný angl. mořeplavec a objevitel, jeho plavby a hlavně vydané práce výrazně posunuly znalosti o Zemi. Od třinácti let pracoval jako plavčík na uhelné lodi, později jako kormidelník a kapitán válečného loďstva. Podnikl tři několikaleté plavby zmapoval Nový Zealand. Na cestách vedl pečlivé zápisky které vyšly tiskem. Byl členem Královské společnosti nauk, získal její zlatou medaili. Byl zabit na Havajských ostrovech, které také objevil.
George Gershwin ( 1898 - 1937 )
Vlastním jménem Jacob Gershowitz, americký hudební skladatel. Komponoval klasickou hudbu pro Broadway, ale úspěch měla i jeho populární hudba, která se stala součástí amerických zpěvníků. Jeho skladby jsou využívány ve filmu i televizi jako jazzové motivy. Skladba Rhapsody in Blue, jej zařadila mezi nejznámější kladatele v historii Ameriky.
Zemřel na mozkový nádor v 39. letech.
Johann Wolfgang von Goethe ( 1749-1832 )
Německý básník, prozaik, dramatik, historik umění a umělecký kritik, právník a politik. Jeho detailně propracovaná a komplikovaná díla (dramata, verše, romány) jsou považována za tzv. výmarský klasicismus. Nejznámějšími jsou Faust, utrpení mladého Wethera. Inspirací mu bylo díla Shakespeara. Měl silný vztah k Čechám, sbíral zde minerály, které věnoval Národnímu muzeu.
!!Další článek o slavných Svobodných Zednářích již brzy!!

Přeji Hezký den,
Hetmé

Jména Andělů od Q

19. července 2017 v 4:44 | Hetmé |  Andělé

Zde jsou Andělé od Q. Tentokrát jich moc není.

Qaddis/Qaddisin - dvojice Andělů představijící vrchní soud nebeského dvoru
Qadosch - Anděl
Qafsiel - Anděl s panstvím nad Měsícem. Hlídá nebeskou síň. Zahání nepřátele.
Qalbam - Andělský strážný
Qamiel - Andělský strážný
Qaniel - Andělská stráž

Hezký den,
Hetmé


Pošli to Dál

16. července 2017 v 4:44 | Hetmé |  Pošli To Dál
Ahojky všem, co narazí na tento článek.

V minulém článku jsem psala, z čeho mám tento název. Nyní bych chtěla ukázat, jak já v běžném životě toto praktikuji. Už je to několik let, co se o to snažím. Dala jsem si předsevzetí, že alespoň 3krát týdně někomu pomohu. Někdy to jde lehce a zvládnu pomoci i více lidem. Jsou ale dny, kdy mám třeba špatnou náladu a vyhýbám se kontaktu s lidmi. Tak na nějaké pomáhání ostatním ani nevzpomenu.

Chtěla bych sem přidávat články se svými zkušenostmi s "Pošli to Dál". Mám pár zážitků o které bych se chtěla podělit. Někdy je to jen malá pomoc, ale i s nepatrnou pomocí, člověk může udělat více. Jde o to, jestli jeho pomoc myslí opravdu vážně a také jí dokáže předat.

Je hodně lidí, kteří pomohou, ale jejich pomoc nakonec vyzní naprázdno. Důležitě je používat i u těchto věcí hlavu. Jednat s určitou rozvahou.

Jednoho dne odpoledne, myslím, že byl zrovna podzim, jsem šla ze školy. Byla to ještě základní škola, kam jsem nechodila ráda, už jen kvůli tomu, že spolužáci byli jiní než já. Nepatřím mezi lidi, co se rádi nějak hlasitě projevují, mám ráda hodbu a raději jsem se nechávala unést tóny melodií do jiného světa. Nikdo jiný mě nechápal, proto jsem trávila hodně času sama.

Ten den bylo zamračeno. To mračno nevěstilo nic dobrého a já přemýšlela nad tím, jestli stihnu dojít domů v suchu.
I když se počasí netvářilo zrovna nejlépe, nespěchala jsem, prohlížela si přírodu a šla po chodníku mířící k domovu. Proti mě šla stará paní a v roztřesených rukou držela velkou hnědou tašku. Podle výrazu v její tváři a křečovitě svírající se ruce, jsem vydedukovala, že ta taška bude asi opravdu hodně těžká.

Přišla jsem k ní a nejprve trochu stydlivě a váhavě, bála jsem se odmítnutí, se zeptala, jestli nepotřebuje pomoct. Paní se ke mě nevěřícně otočila, u toho trochu zavrávorala, podepřela jsem jí a zopakovala otázku. Byla stejně velká jako já, už z toho jak se mě chytila, jsem vytušila, že ta taška asi moc lehká nebude.

Řekla, že bydlí kousek na sídlišti a bude ráda, když jí pomohu. Vzala jsem si od ní tedy to zavazadlo a vyrazily jsme. Po cestě k paneláku se mě ptala na věk, tak jsem se zeptala i já. Paní bylo devadesát let. Pamatuji se, že jsem se nezmohla na nic jiného, než "wow".

Když jsme přišly ke vchodu od paneláku, kde paní bydlela, poděkovala mi a vytáhla malou peněženku a chtěla mi dát peníze. To jsem nějakou dobu domítala, nikdy bych za tohle nic nechtěla. Řekla jsem jí, že to dělám kvůli tomu, abych předala radost dál. Paní se na mě usmála, založila zpátky peněženku a tentokrát vytáhla z kapsy malého stříbrného slona. Toho jsem si od ní vzala na památku. Rozloučily jsme se a já jí už nikdy neviděla.

Jediná má památka na naše setkání je malý stříbrný slon, co se mi vejde do ruky a mám ho v pokoji na poličce. Když ho vidím, vzpomenu si na setkání s jednou paní, které jsem jako malá pomohla.

A co vy? Rozhédněte se kolem sebe když jdete po ulici, jestli někdo nepotřebuje pomocnou ruku. Můžete potěšit rodiče nebo přítele, když příjdou z práce a doma bude uklizeno a vynesený koš. Když řeknete někomu blízkému, že jej máte rádi, je to to nejlepší, co můžete dát.


Přeji hezký den,
Hetmé

Kocourek Mates

14. července 2017 v 4:44 | Hetmé
Ahoj všem!

Dlouho jsem nenapsala nic o Matýskovi. Už je to rok, co ho máme doma a za tu dobu opravdu vyrostl. Když k nám přišel, bylo to opravdu malinké roztomilé koťátko. Teď už je z něj velký kocour. Velmi často, když píšu něco na počítači, si lehne na klávesnici a kouká na mě hravýma očkama. Samozdřejmě dlouho nevydržím a jdeme se honit.

Občas ho beru ven na zahradu, kde se mu moc líbí. Leze do skalky plné kytek a zkoumá je, jednu podruhé. Ale když přiběhnou psi, je v bojovné náladě a nejraději by se s nimi popral. I když Qeenek a Aron by si strašně rádi hráli. Mates se moc kamarádit nechce. Většinou zaútočí a pak rychle uteče.

Zde jsou dvě fotečky, které jsem fotila asi před čtrnácti dny. Nemá rád když ho někdo fotí, takže jsem ráda, když se mi podaří ulovit hezkou fotku.

Jaké máte domácí mazlíčky vy?

Hezký den, Hetmé
Jména Andělů od P

12. července 2017 v 4:44 | Hetmé |  Andělé
Ahoj všem, zase jednou přidám jména Andělů:

Pagiel - anděl vzývání touhy
Pahaliah - anděl vládnoucí teologii a mravům
Paimonah - pomáhá mluvit a rozumět zvířatům
Palatinates - kouzlo pro udělení daru neviditelnosti
Pammon - anděl šesté hodiny noci
Pancia - "nejčistší anděl" vyvolaný v ceremoniální magii
Paniel - andělské jméno pro oddělení zla
Parasiel - andělské jméno. Parasiel je pán pokladů. Objevuhje tajemství ztracených pokladů
Paschar - závoj mezi naším světem a nebesy, mezi vědomím a nevědomím
Pastor - anděl vzývání touhy
Patha - anděl vyvolal v závěru svátečního dne
Patrozin - anděl páté hodiny noci
Patteny - velká utěšitelka
Penat - páteční anděl dlící v třetích nebesích
Pendroz - anděl sedmé hodiny
Permaz - anděl druhé hodiny noci
Pesagniyah - dohlížející anděl jihu
Petahyah - má v péči severní region nebes. Jemu jsou nabídnuté modlitby k vysvobození od nepřátel
Pethel - "nejsvatější anděl" vyvolal v magickém obřadu
Phaiar - anděl
Phakiel - ovládá znamení Raka
Phaldor - anděl věštců
Phalgus - duch rozsudku a čtvrté hodiny dne
Phanuel - archanděl utrpení, princ přítomnosti, anděl naděje. Ztotožňuje se s Urielem a Ramielem
Pharniel - anděl 12 hodiny dne
Pharzuph - anděl tělesných potěšení
Phatiel - anděl páté hodiny noci
Phi-Re - jeden ze sedmi planetárních archandělů a hlava řady ctností
Phorlakh - anděl ctižádosti. Anděl země.
Phul - Pán Měsíce. Phul je vyvoláván jen v pondělí. Phul je nazýván "Pánem sil Měsíce a nejvyšším Pánem léčivých vod."
Pniel - anděl vládnoucí nad měsícem roku
Poiel - anděl řady knížectví. On vládne nad bohatstvím a filozofií. On také je jeden z 72 andělů zvěrokruhu.
Porna - páteční anděl sloužící v třetích nebesích
Porosa - páteční anděl třetích nebes
Praxil - anděl druhé hodiny noci
Presnostix - anděl šesté hodiny noci
Pruel - andělská stráž
Prukiel - anděl šarmu
Psychopompoi - andělé doprovázející duši po tělesné smrti směrem k jejich nebeskému příbytku.

Hezký den,
Hetmé8 snů a jejich význam

11. července 2017 v 4:44 | Hetmé |  Převzaté články
Ahoj všem co narazí na tento velmi zajímavý článek, já si dost často své sny nepamatuji. Ale věřím, že vám tento článek třeba pomůže vašim snům porozumět.

Může sen odrážet obrazy, které vnímáme, když jsme vzhůru? A co mohou znamenat?

Po mnohá léta se lidstvo pokouší rozluštit záhadu snů. Na konci 19. století vyslovil známý psychoterapeut Carl Gustav Jung názor, že prostřednictvím snů je člověk schopen pootevřít dveře do vlastního vědomí a vnitřního světa.

Vědě není vlastní stát na jednom místě. Ustavičně zkoumá, k čemu vlastně v procesu snění dochází. Skupina vědeckých výzkumníků při neurologické laboratoři ATR v japonském Kjótu zkoumala výsledky skenování mozku ve chvílích snění. Došli ke společnému závěru: člověk ve snu vidí předměty snění ve stejné formě, v jaké vnímá skutečnost, která ho obklopuje, když bdí.

Abychom mohli analyzovat to, co vidíme ve svých snech, musíme nejprve analyzovat předmět své každodenní činnosti.

Je sen schopen odrážet obrazy, které vnímáme, když jsme vzhůru? A co mohou znamenat takové symboly? Jak je máme chápat? Jaká varování nám může sen předávat?

Zde je deset věcí, které by jste rozhodně neměli nechat bez povšimnutí!


1. Let
Sny o létání často poukazují na nezbytnost dosáhnout naplnění svých ambicí. Kam jdete? Jak se tam dostanete? Máte problémy se zvládnutím vlastního života?

Létání ve snu nás zpravidla nutí dobít si po probuzení energii. Cítíme se volní a svobodní a máme pocit, že jsme schopni dosáhnout čehokoli, co si na své životní pouti umaneme.


2. Vodopády
Sny o vodě obvykle předávají zprávu o citovém stavu mozku. Voda symbolizuje očištění a čistotu.
Sen o vodopádech je skvělé znamení, symbolizující nový počátek a plné očištění od všeho starého, zapomenutého.
Pokud ve snu vídáte vodopády, položte si tuto otázky: «Je vodopád, který jsem viděl, velký nebo malý? Jak vnímám své životní překážky: jako vodopád v temné džungli nebo jako nádhernou pláž?


3. Zuby
Často ve snu vídáme zuby. Avšak zdaleka ne vždy zuby znamenají stárnutí. Trhání zubů značí nezbytnost nalezení východiska ze složité životní situace. Zuby zkažené signalizují pocity obav a úzkosti.
Sny, v nichž zuby vypadávají, jsou nejrozšířenější. Zpravidla ohlašují příchod stresových situací, vyvolaný novým zaměstnáním, strachem ze ztráty něčeho, nedostatek porozumění ve vztahu anebo lež, kterou je třeba skrývat.
Pokud se vám zdá o zubech, ptejte se jaký máte ke svým zubům vztah. Zuby nám nejvíce slouží, když jíme. Jak užitečné a prospěšné vašemu organismu a zdraví je jídlo, které obvykle jíte?


4. Smrt
Sny o smrti míváme častěji, než si vůbec chceme přiznat. Zní to opravdu děsivě, ale sny o smrti zpravidla většinou opravdu ohlašují konec, závěr něčeho. Smrt znamená konec nějaké částečky sebe sama. Čeká vás možná skončení, uzavření nějakého hněvu, neklidu, úzkosti, nějaké situace.
Existuje například smrt ideje, umožňující zrození něčeho nového. Snění o smrti a přání zemřít mohou být významným psychologickým aspektem v práci, protože s sebou nesou obrovské změny na emoční úrovni.
Pokud se vám zdá o smrti, zkuste se sami sebe ptát asi takto: «Kde jsem byl, když ten někdo zemřel? Byl to nějaký milovaný člověk?» Podobné sny můžeme rovněž vnímat jakou sdělenou moudrost od blízkého člověka, který už nám odešel, jako pokus tímto způsobem sami sebe utěšit.

5. Těhotenství
Vidět se ve snu těhotnou znamená mohutný růst a rozvoj čehokoli. Těhotenství viděné ve snu může být rovněž zaměřeno na budoucí projekty a skrytá přání. Může se týkat plánů, které teprve spřádáme o své vlastní budoucnosti.
Pokud ve snu vidíte těhotenství, klaďte si následující otázky: «Co se teď zrovna pokouším dělat? Jakými konkrétními změnami procházím ve svém reálném životě? Nejsem snad opravdu těhotná?» Sny o těhotenství mohou přinášet plodné nápady v práci i vztazích.


6. Domy
Podobné sny vypovídají o tom, že se projevujete v různých aspektech. Podle typu domu nebo různorodosti jednotlivých místností v něm může být různá také interpretace snu. Domy se zdají jako signál naprostého bezpečí a pohodlí. Mansarda může znamenat tajné vzpomínky, suterén intuici a podvědomí.
Pokud se vám zdají sny podobného druhu, v nich hrají hlavní roli domy, ptejte se sami sebe: «Jak se o sebe starám, jak o sebe pečuji? Jaké je moje postavení v tomhle světě?»


7. Peníze
Peníze viděné ve snu nám při probuzení navozují pocity vděčnosti. Peníze přicházející k nám ve snu jsou znamením úspěchu a také toho, jak se sami na sebe díváme, jak se vidíme a vnímáme. Výhra v loterii znamená změnu způsobu života; dáváme-li naopak někomu ve snu peníze, je to strach ze ztráty něčeho nebo někoho. Sny o penězích jsou centrem našeho emocionálního světa, vztahu k dostatku a hojnosti. Finanční stabilita nebo naopak její ztráta jsou důležitým životním stresovým faktorem.


8. Oheň
Vidět ve snění oheň je silný zážitek. V závislosti na celkovém kontextu snu mohou mít taková vidění ve snu různý výklad. Oheň viděný zdálky symbolizuje touhu po změnách a celkové přeměně. Hraní si s ohněm může být varovným signálem o nějaké příliš riskantní činnosti.
Pokud vidíte ve snu sami sebe oheň zapalovat, může takové chování znamenat hněv, který byl potlačen. Ptejte se sami sebe, zda si přejete vyhnout se riskantním situacím a podnikům.

A co vy a sny?
Přeji hezký den, Hetmé
Pošli to Dál, co to hergot je?

8. července 2017 v 15:26 | Hetmé |  Pošli To Dál
Tento podtitul jserm vůbec neměla v plánu napsat, ale když je to téma týdne, proč ne, třeba si tento článek přečte více lidí.
V dnešní době můžeme mít bez okolků vše na co si jen vzpomeneme. Každý z nás má doma elektroniku a mobil nedá na chvíli z ruky, neustále jsme na internetu, kde nám media vnucují jejich pohled na svět, a jsou miliony lidí co jim věří každé SLOVO.

Jako lidská rasa jsme velmi lehce ovlivnitelní, obvzlášť v této době. Různé reklamy, ať už v televizi nebo na biboardech. Všude vyskakují a odvádějí náš mozek od reality. Je snaha mít z lidí jen slepé a lehce ovladatelné ovce. A k mému zděšení se toto opravdu daří.

Když jdu ven, nebo jedu autobusem a mám kolem sebe lidi, vždy dobrá polovina kouká do mobilního telefonu nebo tabletu a nevnímá, co se odehrává v jejich okolí. Jsou přítomní ve virtuální realitě, ale co ta naše? Lidé mi teď připadají jako roboti. Nepřemýšlí, dělají různé blbosti, co by normálně neudělali. Jejich komunikace se často skladá jen ze zavolání, nebo napsání zpávy, ale už si spolu na čaj nezajdou. A když, tak stejně koukají do mobilu a z konverzace nic není.
Vím, že pokud budeme takto pokračovat, dopadneme všichni hodně špatně.

Co znamená to "POŠLI TO DÁL?"
Je to i stejnojmený film, ze kterého tuto myšlenku mám a několik let ji praktikuji.
Film je o malém chlapci, který vymyslel, že když jeden pomůže třem lidem, ale nejedná se jen o malou pomoc, člověk musí udělat "něco velkého" a ten kterým pomohl, zase pomůžou dalším. Třeba ubytuje ve svém domě bezdomovce. Nebo nebýt jeho, nemá jeho mamka novou známost.

Není v mých silách udělat nějakou velkou věc, ale když se nám povede něco malého i to je dobré, A nemusí to být pomoc jenom třem lidem. Já to mám tak, že třeba každý den někomu pomohu. I když se jedná o nepatrnou pomoc, třeba když chce nevidomý někam dovést a já mu u toho asistuji. Když se ten člověk pak na mě usměje, vím, že jsem udělala správnou věc.
Nebo jdu po ulici a vidím přecházet starší paní, kolem ní prošlo asi pět lidí a nikdo si nevšiml, nebo si nechtěl všimnout, že táhne kufr a nikdo jí nepomůže. Přijdu k ní a zeptám se, když beru kufr, tak mi děkuje a pomáhám jí přejít na druhou stranu. I ona se mi odvděčí úsměvem a já vím, že jsem zase poslala dál kousek dobra, které každý z nás v sobě má. Ale musí ho objevit.

Chci ukázat že na pomáhání druhým, není nic špatného, ale člověk musí pozorovat své okolí a všimnout si toho nepatrného náznaku, který nám sesílá Anděl ? Bůh ? Vesmír ? Vyšší moc ?
Musíme pozorovat co se kolem nás děje a každý den se určitě najde příležitost, kdy TO můžeme POSLAT DÁL !

Hezký den, HetméCo o vás řekne vaše oblíbené číslo

8. července 2017 v 4:44 | Hetmé |  Převzaté články
O člověku a jeho povaze může říci mnohé, od jména až po datum narození. Oblíbené číslo může rovněž odhalit některé zvláštnosti naší energie.

Numerologie není jen zkoumáním budoucnosti, osudu nebo karmy. Zabývá se také energií čísel. Zvláštní energii mají čísla, která máme za svá oblíbená. Mohou nám sdělit leccos důležitého a zčásti dokonce předpovědět osud.

Energie čísel
Každé číslo v numerologii něco znamená. Energie jedničky se například dramaticky liší jak od dvojky, tak od devítky. «Vždyť je to jen číslo», myslíte si možná, ale všechno na světě má svůj osobitý, skrytý smysl.
Vaše oblíbené číslo je ukazatelem toho, jaký je váš vnitřní svět a jaké jsou vaše šance na úspěch v té či oné životní oblasti. Pokud jste nad nějakým svým oblíbeným číslem nikdy nepřemýšleli, teď je ta pravá chvíle. Nespěchejte a dobře si to rozmyslete. Pokud nedokážete odpovědět, nic se neděje. Možná se vám oblíbené číslo ukáže někdy v budoucnu.

Rozluštění oblíbeného čísla
Pokud je vaše oblíbené číslo vyšší než 9, pak jenom sečtěte jednotlivé číslice. Je-li vaším oblíbeným číslem například 99, sečtěte obě devítky a u výsledné osmnáctky to zopakujte: 1+8=9. Vaše oblíbené číslo má energii devítky.

Jednička: Vaše životní cesta bude naplněna přiměřenými těžkostmi. Váš život bude jednoduchý, ale ne vždycky. Nesuďte příliš často lidi kolem sebe. Vaši energii příznivě ovlivňuje cestování, samota a duchovní cvičení.

Dvojka: Bývá oblíbená u osob na něčem nebo na někom závislých. Máte dost zlozvyků, které vám ubírají energii. Některé z nich se objevily už dávno a nikdy nevymizí. Vaším štěstím je láska. Vaším nepřítelem absence cíle.

Trojka: Mají ji v oblibě egoisté a silné osobnosti s rozvinutým pudem sebezáchovy. Možná nemáte rádi nebezpečné sporty a hazardní hry, ale nejspíš by se vám v nich velmi dařilo. Snažte se vyhýbat nepromyšleným rozhodnutím. Myslete častěji na jiné lidi. Buďte pružní.

Čtyřka: Číslo čtyři mají rády osoby pedantické, perfekcionisté a lidé matematického typu mysli. Zvykli jste si na klid a pokoj, nemáte rádi změny. Největší hrůzu pro vás představuje nepořádek v domě i v životě.

Pětka: Je-li pětka vaším oblíbeným číslem, jste nejspíše tvůrčí osobnost, která má časté problémy s inspirací. Pokud se nevěnujete tvorbě, jste nejspíš člověkem sportu. V zákrutách osudu buďte obezřetní. Nepřehlížejte detaily.

Šestka: Symbol pokrytectví a falše. To neznamená, že se přetvařujete a tváříte se jako někdo, kým nejste. Jste zkrátka uzavřená osoba. Váš život je neobyčejný, což může znamenat faktor příznivý i nepříznivý.

Sedmička: Toto číslo ukazuje na to, že jste nejspíš dobrý člověk. Mnozí zneužívají vaši dobrotu pro své osobní cíle, vy si toho však ani nevšimnete. Dávejte si pozor na lidi, kteří k vám mají nejblíž.

Osmička:
Osmičku mají rádi lidé, kteří jsou pro svoje štěstí ochotni udělat cokoli. Okolí někdy připadají hrubí, protože neradi prohrávají v hádkách. Lidé jako tito obvykle dosahují v životě úspěchu, a to dost záhy.

Devítka: Číslo devět mají rádi lidé, jejichž život je naplněn chaosem. Ve většině případů je to chaos příjemný - nepořádek, doma, zapomnětlivost, vášnivá láska a tak dále. Chcete-li prožít pozoruhodný život, zůstaňte sami sebou.

Hezký den,
Hetmé

Rozhovor se členkou Zednářského řádu

6. července 2017 v 4:44 | Hetmé |  Svobodné Zednářství
Měla jsem celý tento článek napsaný, ale smazala jsem ho, inu, jdu ho psát znovu.

Asi před dvěma roky, jsem si psala s jednou paní, která je členkou zednářské lóže. Vyměnily jsme si několik e-mailů a dohodly se na společném setkání, kde jsem jí mohla zeptat na otázky, ohledně svobodného zednářství. Ale ze setkání kvůli mé nemoci sešlo. Takže mě teď velice potěšilo, že o ní po dlouhé době zase slyším. Zde je krátký rozhovor, kde mluví o svobodných zednářích u nás a takzvané 'liberální' větvi, což jsou lóže smíšené, kam mohou ženy i muži. Je to z rozhovoru pro lidovky, já těmto novinám moc nevěřím, proto mě překvapilo, že tam vydali tento druh rozhovoru:

"Chceš-li změnit k lepšímu svět, začni sám u sebe." B. Ohlídková


Jak byste charakterizovala liberální zednářskou větev, kterou zastupujete? Jaká je její nosná myšlenka?
Jako svobodomyslné, skutečně - nejen proklamativně - tolerantní společenství, zahrnující do pojmu rovnost i rovnocenost pohlaví a nepodmiňující víru v Boha. Deklarovanou hlavní myšlenkou je "volnost, rovnost, bratrství", za nosnou myšlenku lze brát spíše méně známé "Chceš-li změnit k lepšímu svět, začni sám u sebe."

Co si myslíte, že je největším přínosem lóže které jste členkou?
Za přínos pokládám založení liberálního smíšeného zednářství u nás v Česku. Umožňuje vstup do Řádu i ženám a tím i novému, poněkud odlišnému, přístupu ke svobodnému zednářství. Mimo jiné skýta možnost aplikovat "rovnost" a "toleranci" v praxi.

Mělo by zednářství zůstat v současném stavu, nebo má před sebou nějaké výzvy?
Nic rozumného a životaschopného nemá ustrnout v jednom - byť sebedokonalejším - stavu. Výzva pracovat ve prospěch lidstva má trvalou platnost, ale málokdy byla v historii aktuálnější než dnes. Čím více lidí si osvojí pracovní metody svobodných zednářů a přijme jejich zásady za své, tím větší je naděje na překonání chaosu a dosažení určité rovnováhy života na Zemi.

Jak probíhají setkání zednářů? Uplatňuje se tam hierarchie?
Liberální zednářství je společenství lidí, kterým není lhostejný stav světa, a kteří v úsilí o jeho zlepšení vycházejí ze zdokonalování sebe samých. To probíhá na úrovni rituální, kde si zednář osvojuje symbolický jazyk a prohlubuje porozumění rituálům. Témata probíraná při pracích zednářů (schůzkách) jsou trojího druhu: zednářská, obecně vzdělávací a didaktická. Provozní úroveň zahrnuje administrativní a společenskou část.

Jaké hodnoty liberální zednáři u nových členů hledají? Vznikne mezi členy lóže často životní přátelství?
Zednář musí být ochoten učit se novým věcem, mít schopnost naslouchat, vlastní sebeúctu podmiňující to, že své závazky bude brát zodpovědně. Musí mít možnost disponovat se svým volným časem, být finančně nezávislý, mít trpělivost a potřebu duchovního růstu.
Ze členů lóže, kteří vytrvali dostatečně dlouho, se stávají přátelé poměrně často. Není to však smyslem svobodného zednářství. Ten kdo by vstupoval do lóže veden jenom úmyslem najít tam přátele nebo partnera (ať už obchodního, nebo životního) by nevolil správně. Byl by zklamán a zklamání by to bylo i pro ostatní.

V posledních letech se rozvinuly různé nové duchovní či společenské proudy. Jak se k nim liberální zednářství staví?
Svobodné zednářství nezavrhuje žádné z duchovních proudů, pokud se s ním důkladně neobeznámí. Naopak vždy čerpalo z mnohých duchovních zdrojů. Avšak například pravicový extrémismus, je pro liberální svobodné zednáře nepřijatelný.

Co je vaším životním cílem a smyslem života?
Žít v souladu s okolím, pracovat s radostí a zaujetím. Poskytovat pomoc těm, kteří ji zasluhují, usilovat o porozumění lidem a hledat smysl "ztraceného symbolu".


Přeji hezký den,
Hetmé
Jména Andělů od O

4. července 2017 v 4:44 | Hetmé |  Andělé
Ahoj všem!
Ti co narazí na tento blog poprvé, vím, že toho tady zatím moc nemám, ale jestli máte čas, přečtěte si i další články, nové vyjdou co nevidět!

!!Nenechte si ujít příští velmi zajímavý článek o svobodných zednářích, vyjde 6.7.2017!!


Och - Anděl slunce, dává perfektní zdraví "Princ Alchymie"
Oertha - Anděl severu a chladu
Ofaniel - Anděl
Ohazia - jeden z andělských strážných třetích nebes
Olinda - ochránce majetku
Omael - Anděl násobící lidstvo, zvěčňuje potomstvo - možná padlý anděl
Omeliel - Anděl pomáhající ovládat náladu
Omniel - Anděl pomáhající zažít pocit jednoty se vším životem. Modlíme se k němu, za zvednutí závoje iluze, že žijeme odděleni od dalších živých bytostí
Omophorus - on nese Zemi na svých ramenou
Onayepheton - jméno ducha, kterým pozvedne Bůh pozvedne mrtvé k věčnému životu
Onzo - spravedlivý Anděl Boha
Ophanim - termín pro řadu Cherubů
Ophiel - Anděl rozjímání a hluboké duše
Opiel - Anděl pomáhající jednotlivcům k získání lásky
Oranir - šéf devíti andělů léta
Oriares - Anděl období zimy
Oriel - Anděl osudu, vládce desáté hodiny dne
Ormael - vládce čtvrté hodiny dne
Osael - Cherub vyvolaný ceremoniální Magií
Oseny - Cherub vyvolaný ceremoniální Magií
Osgaebial - vládce osmé hodiny
Otheos - nejsvatější anděl vyvolaný pro objevení pokladu
Ouestucati - ženský anděl přinášející mořský vítr
Oul - pomáhá andělu Dalquielovi v třetích nebesích
Oumriel - služební anděl dlící ve čtvrtých nebesích

Přeji hezký den,
Hetmé