Nový čtyřnohý člen rodiny

2. července 2017 v 4:44 | Hetmé |  Deníček

Už to budou dva měsíce, co náš pejsek odešel na věčnost. Bylo mu 13 let. Za tu dobu co jsme spolu strávili, mi opravdu přirostl k srdci. Jmenoval se Artuš. Pořídíli jsme k němu ještě jednoho psa, jmenuje se Qeenek. Ti dva si spolu hodně hráli, ale jak Artuš, byl starší a nemocnější, her ubývalo, ale pořád bylo vidět, že je šťastný když má k sobě mladšího pejska.

Každý den si spolu hráli a dováděli, i když Artuš častěji odpočíval. Postupem času začínal být nevrlý a hlavně hodně nemocný. Měl špatnou páteř, takže jsme s ním jezdili na veterinu, aby mu dali injekce. Vždy se mu ulevilo a zase si hrál. Pak už přestával slyšet a vždy se orientoval podle Qeena.

Nakonec ho trápil i zrak. Jednoho dne, kdž jsem se vrátila ze školy, Artuš už odešel na věčnost. Bylo mi to moc líto, protože jsem ho měla opravdu ráda, ale měl hodnotný život a také si ho podle mě užíval. Takže jsem byla ráda, že se už nemusel trápit. A ani jsem moc nebrečela, i když musím přiznat, že na něj často vzpomínám.

Qeenek zůstal sám, od začátku, co ho máme, vždy u sebe někoho měl a nesl hodně špatně, že je teď sám. Pořídili jsme k němu tedy dalšho pejska. Je už půl roční stejně zbarvený hafan. Jmenuje se Aron. A je to štěně se vším všudy. Chvilku neposedí, všechno kouše a hlavně otravuje Qeena.

Myslím, že se u nás Aronovi opravdu líbí, běhá po zahradě a užívá si, že může běhat. Protože jeho dřívější majitel, si ho pořídíl do paneláku. The opravdu nechápu, jak si může člověk pořídit Hovawarta do paneláku. Je to dost velký pes a potřebuje výběh, aby tam mohl běhat a dovádět, objevovat, čenichat a dělat spoustu dalších věcí, keré jsou pro něj typické, ale když nemají svůj přirozený výběh a dostanou se jen občas ven, není to pro ně dobré a nejsou šťastní.

Teď má vše aby byl šťastný a je to na něm poznat. Už v jeho pohledu je vidět, že se mu u nás líbí, za což jsem opravdu moc ráda. Qeenek sice nemá teď chvilinku klidu, protože ho Aron pořád otravuje a nedá mu chvilku spát. I tak si spolu rádi hrají, občas si s hojným vrčením vysvětlují, co si jeden k druhému mohou dovolit A co ne.

Aron zatím nepochopil, že je dobré když čůrá, zvednout nožičku, jinak si ji počůrá, ale je to ještě štěně a tyto věci mu ještě nedocházejí. Všechno kouše, a mám od něj dost pokousané ruce, takže rozumím, když se po něm Qeen občas ožene, protože ho pořád kouše a dost to bolí. Sama s tím mám zkušenosti. Ale pro Arona, to je součást hry a ještě nepřišel na to, že to jeho okolí bolí.

Doufám, že se mu u nás bude líbit a prožije spoustu krásných štěněčích dní.
Hezký den,
Hetmé

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kamila Kamila | Web | 3. července 2017 v 16:24 | Reagovat

Moc krásný článek. Arona to stopro přejde a oba pejskové budou spokojený...

2 Natali :) Natali :) | Web | 4. července 2017 v 21:58 | Reagovat

Máš mooc hezkého psíka :) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama